Teju katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs tuvākā gada laikā plāno doties strādāt uz ārvalstīm

Latvijā joprojām gandrīz katrs ceturtais iedzīvotājs apsver iespēju tuvākā gada laikā doties strādāt uz ārvalstīm, turklāt lielākā daļa plāno meklēt pastāvīgu darbu kādā citā Eiropas valstī, to secinājis interneta personāla atlases uzņēmums „CV Online”.

Uzņēmums  par nodarbinātību uz ārvalstīm aptaujājis vairāk nekā 7000 respondentu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Biežākie iemesli, kādēļ došanās uz ārvalstīm tiek apsvērta, ir nepietiekama darba samaksa Latvijā, nespēja atrast savai kvalifikācijai atbilstošu darbu, bet daļa vienkārši vēlas iegūt starptautisku darba pieredzi.

„CV Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš  Latvijas Radio atzina, ka “satraucošākais ir tas, ka absolūtais vairākums no tiem, kas plāno doties uz ārvalstīm, ir kvalitatīvais darbaspēks, galvenokārt speciālisti, kvalificēti strādnieki vai arī vidējā līmeņa vadītāji – šīs ir trīs galvenās grupas”.

“Tas arī zināmā mērā sasaucas ar to, ka tā nodarbinātība mums pieaug ļoti, ļoti lēnām. Mums ir diezgan slikti demogrāfiskie rādītāji, kā arī ir šis aizbraucēju skaits, un sanāk,  ka jau šobrīd darba devēji saskaras ar ļoti lielām grūtībām piesaistīt atbilstošus darbiniekus, un nākotnē tas būs vēl grūtāk,” prognozēja Brodiņš.

“Ja runājam par galvenajiem galamērķiem, tad tie galvenie galamērķi ir tādi paši, kā bija arī iepriekšējos pētījumos. Numur viens galamērķis ir Lielbritānija, pēc tam Vācija, Norvēģija un Zviedrija. Absolūtais vairākums – 75% no tiem, kas plāno doties uz ārvalstīm, viņi plāno meklēt tieši pastāvīgu darbu. Tādējādi lielākā daļa no viņiem, visticamāk, tuvākajā laikā Latvijā neatgriezīsies,” sacīja Brodiņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti