Teju 12 gadus pēc traģiskā ugunsgrēka Ķempes ielā glābēji attaisnoti

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments atteicis pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētie ugunsdzēsēji atzīti par nevainīgiem izvirzītajās apsūdzībās par amatpersonu bezdarbību un attaisnoti lietā par ugunsgrēku Mirdzas Ķempes ielā Rīgā 2006.gada janvārī. Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams, un līdz ar to stājas spēkā spriedums šajā lietā, informēja Augstākajā tiesā.

Augstākās tiesas paziņojumā medijiem skaidrots, ka šāds lēmums pieņemts, jo atbilstoši Kriminālprocesa likumam Krimināllietu departaments nolēmuma tiesiskumu kasācijas kārtībā pārbauda tikai tādā gadījumā, ja kasācijas sūdzībā vai protestā izteiktā prasība pamatota ar Krimināllikuma pārkāpumu vai šā likuma būtisku pārkāpumu.

Līdz ar to stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas 2017.gada 28.jūnija spriedums, ar kuru atzīts, ka ugunsdzēsēji ir pildījuši savus profesionālos pienākumus. Spriedums stājas spēkā arī attiecība uz trešo lietā apsūdzēto, kuru attaisnoja jau pirmās instances tiesa.

Ziņots, ka 2006.gada 6.janvārī namā Rīgā, Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Ņemot vērā liesmu izplatību, dzīvoklī mītošā ģimene izlēca pa logu. No gūtajām traumām gāja bojā četri cilvēki, bet viens bērns guva smagus ievainojumus

Pēc traģiskā ugunsgrēka Ģenerālprokuratūra sāka kriminālprocesu par iespējamu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu bezdarbību. Policija 2007.gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore 2007.gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja, jo bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu. Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanai Valsts policijā.

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa 2015.gada oktobrī divus apsūdzētos atzina par vainīgiem apsūdzībā par valsts amatpersonu bezdarbību un sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem, atņemot tiesības ieņemt amatus Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās uz trim gadiem. Vienu apsūdzēto tiesa atzina par nevainīgu uzrādītajā apsūdzībā un attaisnoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti