Panorāma

VID pastiprināti vērtēs savus darbiniekus

Panorāma

Jaunā valdība izveidota

Jaunie noteikumi netraucē

Teikas vidusskolā bērni bez smalkmaizītēm nav palikuši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kamēr Zemkopības un Veselības ministrijā cer vienoties, ko darīt ar strīdīgajiem noteikumiem, kas paredz ierobežojumus pārtikai izglītības iestādēs, jaunie veselīgās ēšanas standarti vismaz Rīgas Teikas vidusskolu nav samulsinājuši. Šīs skolas ēdnīca visai radoši piegājusi, lai izpildītu jaunās normas un sarūpētu našķus skolas audzēkņiem.

Rīgas Teikas vidusskola ir viena no tām skolām, kur arī pēc jauno grozījumu stāšanās spēkā plaukti ēdnīcās un kafejnīcās nav palikuši tukši. Ēdinātājs ir piegājis radoši ar domu, ka aizliegti ir nevis konkrēti produkti, bet neveselīgās izejvielas.

Tāpēc šīs skolas skolēnu pusdienu piedāvājumā otrdien bija arī bulciņa - cepta turpat skolā uz vietas bez hidrogēnajiem taukiem un citām aizliegtajām vielām, kā to arīatļauj arī jaunie noteikumi.

"Mūsu skolā nav resnīšu! Mums nav!" apgalvo ēdinātājuzņēmuma vadītāja Tamāra, kura Teikas vidusskolā darbojas jau 27 gadus un izejvielu izmantošanu kontrolējusi arī iepriekš. Viņasprāt, skolās, kur ir iespēja visu, arī konditorejas izstrādājumus, gatavot uz vietas, jaunie noteikumi prasa vien nedaudz radošuma.

"Daži jautājumi vēl ir jāpieregulē, un noteikti no labām lietām mēs neatteiksimies, mums ir veselais saprāts," stāsta vadītāja, norādot - labās lietas ir labie Latvijas produkti.

Atšķirībā no vienaudžiem citās skolās īpašu neapmierinātību ar jauno kārtību neizrāda arī paši jaunieši.

"Nav pazudis nekas, ko es gribēju. Es tiešām atbalstu, ka mazie skolēni vairs nenāk un nesapērkas kaudzi ar bulciņām un tās nav visas viņu pusdienas. Es redzu tikai plusus – jā, mums bija skolā ļoti garšīgas ābolmaizītes, man tās šķita veselīgas, bet tās arī aizliedza. Bet tagad ir tikai bagetes, bet tās arī ir labas," stāsta Rīgas Teikas vidusskolas 10. klases skolnieces.

Pēc viņu teiktā, saldo maizīšu vietā ēdnīcā tagad piedāvā pankūkas, kāpostu pīrādziņus, galetes, arī rīsu maizītes. "Tagad ir vairāk visādi salāti, daudz vairāk pievērš uzmanību, kas ir ļoti labi un pārējais... nu, varbūt nav kaut kādas šokolādes. (..)  Tagad ir parādījušies salātiņi, augļi arī, tas ir daudz veselīgāk," stāsta jaunietes.

Viņas norādīja: ja grib ko saldu, var paņemt arī saldo ēdienu ar auzām, ievārījumu un putukrējumu.

Rīgas Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane gan atzīst – neatkarīgi no izmaiņām skolas ēdienkartē daudz izšķir arī ēšanas paradumi ģimenē, un ir arī skolēni, kas našķus nes līdzi no mājām vai garajos starpbrīžos skrien uz blakus esošo veikalu un konditoreju.

"Skolēnu radošums un radošā pieeja, kā realizēt savu vēlmi apēst to, ko viņi ir iedomājušies, ir ļoti augsti. (..) Kādu pagājušās nedēļas dienu mēs pēkšņi redzam, ka pie skolas piestāj tuvējās picu darbnīcas auto ar kaudzi pasūtītajām picām, kuras skolēni jau ir pasūtījuši internetā un apmaksājuši, tāpēc man liekas, ka lietderīgāk ir meklēt saprātīgus risinājumus šeit skolā uz vietas," norāda vidusskolas direktore.

Tas, vai skolām būs jāmeklē kādi jauni risinājumi, visticamāk, būs zināms pēc nedēļas, kad jauno noteikumu grozījumus varētu virzīt apstiprināšanai Ministru kabinetā. Paredzams, ka tie nedaudz atvieglos skolām šobrīd noteikto kārtību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti