Teikas iecirkņa policijas inspektori apsūdz par kukuļa pieprasīšanu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par kukuļa pieprasīšanu un pieprasītā kukuļa pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona – bijusī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore.

Prokuratūrā informēja, ka lietu izmeklēja Iekšējās drošības birojs un tā tiesai nodota 21. maijā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai policijas vecākā inspektore tiek apsūdzēta par to, ka, būdama procesa virzītāja, vairāku tikšanos laikā pirmstiesas procesā noskaidrotai personai, kura citā uz to brīdi viņas lietvedībā esošā kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto, pieprasīja kukuli 1000 eiro apmērā. Tas tika pieprasīts, lai procesa virzītāja pieņemtu personai labvēlīgu, bet nelikumīgu lēmumu par kriminālprocesa turpmāko virzību.

Pēc tam policijas inspektore, rīkojoties apzināti un mērķtiecīgi, pieņēma iepriekš pieprasīto kukuli – naudu 1000 eiro apmērā.

Persona apsūdzēta par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu – kukuļņemšanu, ja tas pieņemts pēc tā pieprasīšanas. Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti