Dienas ziņas

Izstrādā idejas Ugāles attīstībai

Dienas ziņas

Brenguļos būvē daudzdzīvokļu namus

Tehniskā stāvokļa dēļ slēgts izolators Valmierā

Tehniskā stāvokļa dēļ slēgts īslaicīgās aizturēšanas izolators Valmierā

Telpu sliktā stāvokļa un neatbilstīgu drošības apstākļu dēļ kopš vasaras sākuma uz nenoteiktu laiku ir apturēta Valsts policijas Valmieras iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas izolatora darbība. Aizturētie tiek nogādāti Cēsu iecirknī. Lai gan Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē atzīst, ka tas nerada apgrūtinājumus, tomēr pauž cerību ne tikai par jauna izolatora, bet arī jauna iecirkņa izveidi. 

Vidzemes reģionā ir septiņi īslaicīgās aizturēšanas izolatori. No tiem pašlaik strādā trīs – Cēsīs, Gulbenē un Madonā. Darbinieku trūkuma dēļ uz laiku darbība apturēta Limbažos, savukārt Alūksnē, Valkā un Valmierā – neatbilstoša tehniskā stāvokļa dēļ. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko, izrādot Valmieras iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietu, atzīst, ka telpas ir sliktā stāvoklī un radīja nepatiku ne vien aizturētajiem, bet arī pašiem darbiniekiem.  

“Šis te izolators ir būvēts padomju laikos un, protams, atbilstoši tā laika prasībām, tendencēm un iespējām. Līdz ar to ir grūti izpildīt tās likuma prasības, kas pašlaik ir spēkā,” stāsta Mitrošenko. 

Piemēram, pašlaik vienam ieslodzītajam ir jānodrošina četru kvadrātmetru platība. Lai to ieviestu Valmieras izolatorā, būtu jānojauc sienas, kā rezultātā samazinātos arī vietu skaits. Telpas ilgstoši arī nav remontētas, pat kanalizācija šeit tika ierīkota vien 2010.gadā. Neefektīvas ventilācijas sistēmas dēļ vēl joprojām telpās ir nepatīkama smaka. Šādas situācijas rašanās iemesls – nepietiekams finansējums. Savukārt, lai ieilgušās problēmas novērstu, šā gada budžetā papildu līdzekļu arī nav. Tāpēc pašlaik aizturētie tiek nogādāti Cēsu iecirknī. Savukārt Cēsu iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietā pirms dažiem gadiem tika veikta rekonstrukcija, to pielāgojot Eiropas Savienības prasībām. Cēsu izolatorā pašlaik ir 17 vietas, un aizturētie tiek vesti no Limbažu, Valkas un Valmieras apkalpojamajām teritorijām.

“Ja gadījumā, pieņemsim, mums izolators būs pilns, tad minētās personas tiks no attiecīgajiem iecirkņiem tiks norīkotas vešanai uz Gulbeni vai Madonu. Līdz ar to šajā gadījumā problēmas es nesaskatu ar vietu neesamību. Ja vienā izolatorā nav vietas, tad attiecīgi būs citā vietā,” uzsver Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže.

Lai arī šī brīža sistēmā problēmas nav ne Valmieras, ne Cēsu iecirkņa pusē, tomēr Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks atzīst, ka īslaicīgās aizturēšanas vieta reģiona centrā ir nepieciešama. Šajā gadījumā, iespējams, arī ir jādomā par jauna izolatora veidošanu, iespējams, pat jaunā iecirknī, kas tika plānots jau pirms krīzes 2009.gadā, bet vēl joprojām nav realizēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti