Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Starptautisks kokles festivāls Limbažos

Dienas ziņas

Iededz Latvijas jaunatnes olimpiādes lāpu

Tehnikumā stipendija pat 90 eiro

Tehnikumos 90 eiro lielas stipendijas

Viens no iemesliem, kādēļ jaunieši izvēlas nevis augstāko izglītību, bet arodu, ir iespēja ātrāk nostāties uz savām kājām - sākt pelnīt. Tehnikumos, kur apgūst celtnieka, automehāniķa vai pavāra profesiju, var pieteikties arī īpašām Eiropas Savienības fondu studiju programmām un stipendijām. To galvenais mērķis - palīdzēt apgūt tādu amatu, lai pēc tam jaunietis kļūst par pelnītāju, nevis bezdarbnieku. Bet tiem, kuri mācās labi, ik mēnesi pienākas arī 90 eiro liela stipendija.

Šajās dienās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā iet karsti, jo ir eksāmenu laiks. Žūrija vērtē apgūtās apģērbu modelēšanas prasmes, pieņemot eksāmenu, kas neatšķiras no jebkuras citas modes skates.

Tikmēr blakus telpā jāievēro klusums - nevis tāpēc, ka traucētu kādam koncentrēties domrakstam, bet lai ēdināšanas pakalpojumu speciālistu studiju programmas beidzējiem nejuktu galda klājums un ieplānotais brokastu ēdiens. "Vērtē galda klājumu, vērtē stāju, vai pareizā secībā uzklāj galdu, pēc tam arī vērtē, kā apkalpo klientu, viesi pie galda," stāsta viesmīlības pasniedzēja Sarmīte Kudiņa.

Šajā tehnikumā, līdzīgi kā citos, audzēkņi saņem arī stipendiju. Ir skolas maksāta stipendija un Eiropas stipendija, ko maksā no Eiropas Savienības fondiem. Tie, kuri tikuši Eiropas grupās, kopmītnēs dzīvo par velti. Par teicamām sekmēm ik mēnesi var tikt pie 90 eiro.

„Pie mums mācās ļoti daudzi jaunieši, kuriem ģimenēs apstākļi nav tik labi. Mēs piedāvājam arī dienesta viesnīcu Eiropas grupām par velti. Protams, tas viss maksā, bet to maksā valsts. Šī naudiņa ir ļoti svarīga," norāda Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma direktora vietniece Gunta Šmaukstele.

Eiropas stipendija gan tiek piešķirta ar ļoti stingriem nosacījumiem - nedrīkst neattaisnoti kavēt pat ne vienu stundu. Jaunieši atzīst, ka pārsvarā saņem mazāku stipendiju. Taču arī 40, 50 un 70 eiro noder.

"Jāmācās labi, jāpelna labas atzīmes, jāpierāda, ka esi labs," saka students Dāvis.

"Patiesībā [stipendija] ir ļoti noderīga, jo šī nauda man sedz ceļa izmaksas. Diendienā es nedzīvoju kopmītnēs, ko piedāvā skola, bet es braukāju. Šī nauda man sedz ceļa izmaksas un var paēst, tas ir ļoti būtiski studentam," stāsta studente Laila.

Šonedēļ ļoti daudzas Latvijas profesionāli tehniskās skolas sākušas audzēkņu uzņemšanu nākamajam mācību gadam. Bieži vien ne tikai piedāvātā profesija, bet tieši kopmītnes un maksātā stipendija ir tikpat nozīmīgi iemesli, kādēļ jaunieši izdara izvēli par labu vienam vai otram tehnikumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt