TED kustības nacionālā mēroga konference Rīgā

Konferencēs tiek aplūkotas dažādas tēmas - gan reliģija, gan izglītība, gan arī klimata pārmaiņu jautājumi. Diskusija palīdz palūkoties uz problēmām ar dažādu profesiju pārstāvju acīm.

Jau rīt Latvijā noritēs pirmā prestižās TED kustības nacionālā mēroga konference operā. 'TEDxRiga' diskusijā piedalīsies vairāk nekā 20 Latvijas un ārvalstu runātāju, kuri dalīsies ar savu pieredzi 'darīšanas mākslā'. Katras lekcijas saturs ir pašu dalībnieku brīva izvēle, bet galvenais mērķis ir radīt daudzpusēju diskusiju. Tādēļ apvienoti dažādu nozaru pārstāvji - akadēmiķi, ekonomisti, mūziķi, arhitekti un citi. Par konferences apmeklētāju varēs kļūt ik viens pasaules iedzīvotājs, vērojot tiešraidi kustības mājas lapā.

Pirmo reizi Rīgā noritēs TEDx konference, kas ir nacionāla mēroga atvasinājums no pasaulslavenās, prestižās TED konferences. Iesākumā tā bijusi diskusiju platforma tehnoloģiju, izglītības un dizaina jomā, bet nu pāraugusi par pasaules mēroga viedokļu un zināšanu apmaiņas kustību. Organizatoru pārstāvis Latvijā Pāvils Jurjāns stāsta, ka konferencēs tiek aplūkotas jau dažādas tēmas - gan reliģija, gan izglītība, gan arī klimata pārmaiņu jautājumi. Diskusija palīdz palūkoties uz problēmām ar dažādu profesiju pārstāvju acīm.

Uz konferenci klātienē pieteikties vairs nav iespējams, bet tā tiks pārraidīta TED mājas lapā tiešraidē no Nacionālās operas. Arhitekts Toms Kokins atzīst, ka jūtas gandarīts, ka var piedalīties ar savu stāstījumu starptautiski atpazīstamā notikumā. Toms savu lekciju nosaucis 'Kaķi visumā' taču intrigai neatklāj, kā to sasaistīs ar pilsētas vidi.

'TEDxRīga' konferencē piedalīsies arī matemātiķe Daina Taimiņa, kas ir lektore Kornelas universitātē ASV. Matemātiķe labprāt piekritusi dalībai, jo tā ir iespēja uzrunāt plašu sabiedrības daļu. Tāpat izaicinājums ir uzstāšanās laika ierobežojums, kas runātājam liek rūpīgi pārdomāt sakāmo un padarīt to spilgtu. Daina pārliecināta, ka ir iespējams runāt par vissarežģītākajām lietām arī vienkāršā valodā.

Konferencē pārstāvēta arī muzikālā joma, ar savu runu uzstāsies reperis Gustavs Buķelis, Goran Gora, kā arī latviešu tautas nacionālā instrumenta - kokles spēlētāja Laima Jansone. Organizatori skaidro, ka tas veicina mākslas un zinātnes nozaru apvienošanu, kas pilnveido cilvēku skatu uz pasauli. Tādēļ Laima konferencē centīsies uzrunāt un iedvesmot skatītāju ar mūzikas valodu.

Konferenci rīt pulksten 9.30 no rīta ikviens varēs vērot tiešsaistē interneta portālā "tedxriga.com.", tāpat konferences materiāli pēc tam arī tiks subtitrēti angļu valodā, lai materiālu varētu izmantot visā pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt