Tavars, Šlesers, Liepiņa, Butāns un vairāki citi deputāti saņēmuši administratīvos sodus

Kopš 14. Saeimas sanākšanas pagājušā gada novembrī līdz šī gada janvārim pie administratīvās atbildības saukti deviņi deputāti, informēja parlamentā. Par to ziņojumu Saeimai sagatavojusi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju. 

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņām no Sodu reģistra deputāti Artūrs Butāns (Nacionālā apvienība) un Linda Matisone ("Apvienotais saraksts" (AS)) pie administratīvās atbildības saukti par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kam noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate. Savukārt Edgars Tavars (AS) administratīvi sodīts par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, ja tas izdarīts vietās, kas apzīmētas ar ceļa zīmēm "Apdzīvotas vietas sākums" vai "Dzīvojamā zona". 

Pie administratīvās atbildības saukta arī deputāte Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība" (JV)) – par noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu vai priekšvēlēšanu aģitācijai noteikto ierobežojumu neievērošanu. Savukārt deputātei Glorijai Grevcovai ("Stabilitātei!") izteikts brīdinājums par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu. 

Par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā administratīvā atbildība piemērota deputātam Uģim Rotbergam (JV). 

Deputāts Jānis Skrastiņš (JV) administratīvi sodīts par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā attiecībā uz valsts amatpersonas mantu, darījumiem, finanšu instrumentiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumiem vai citiem ienākumiem, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, vai par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu pēc tās valsts institūcijas brīdinājuma, kura ir tiesīga pieprasīt šādas deklarācijas iesniegšanu. 

Deputātei Lindai Liepiņai ("Latvija pirmajā vietā" (LPV)), kā arī Aināram Šleseram (LPV) administratīvā atbildība piemērota par noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu. Šleseram administratīva atbildība piemērota arī par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas norises kartības pārkāpšanu. 

Mandātu komisijas ziņojums vēl jāskata Saeimas sēdē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti