Dienas ziņas

Baltkrievijā turpinās protesti pret Lukašenko

Dienas ziņas

Latgalē atklāts jauns dižakmens

Tautieši Lielbritānijā: viss pa vecam

Tautieši Lielbritānijā: Viss ir pa vecam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 radītās problēmas ietekmē katra Lielbritānijas iedzīvotāja ikdienu, tādēļ breksita radītās izmaiņas ir palikušas otrajā plānā. Vairums mūsu tautiešu, kas strādā aprūpes namos vai citās iestādēs un nokārtojuši nepieciešamos dokumentus, nekādas izmaiņas pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības neizjūt.

Eiropieši pēc "Brexit" ir priviliģētā stāvoklī, jo jaunais rezidenta statuss dod gandrīz visus tos pašus labumus, ko dod Apvienotās Karalistes pilsonība, un tiek saglabātas arī visas Eiropas Savienības pilsoņu tiesības Eiropā, kas pašiem britiem ir liegtas. 

"Man ir tas ''settled'' statuss, un es esmu arī Latvijas pilsonis, par ko es esmu lepns, un tajā ziņā es neredzu nekādus apgrūtinājumus," saka Ivars Galenieks, mūziķis un klavierskaņotājs. 

Tikmēr vecu cilvēku aprūpētāja Inese Uļjāne norāda, ka par šo situāciju neuztraucas. "Vecu cilvēku aprūpētāji Anglijā būs vienmēr vajadzīgi. Tie vecie cilvēki, kam pašlaik ir 80 gadu un vairāk, viņi ir tā saucamā angļu pēckara laika bērni. Viņi dzima masveidā, tas bija bums Anglijā, un tādu cilvēku ir šobrīd Anglijā ļoti daudz – vecu cilvēku. Viņiem vienmēr būs vajadzīgi aprūpētāji. Vēl kāpēc es jūtos droša par savu nākotni, jo lielāko daļu šie cilvēki ir diezgan turīgi. Viņi var atļauties privāto aprūpētāju savās mājās," skaidro Uļjāne.

Par to, ka sarežģījumi būs, nešaubās neviens. "Protams, tas ietekmēs tādā veidā, kāda būs ceļošana uz Latviju, kā mēs tiksim atpakaļ, tādā veidā. Bet es šajā brīdī neesmu iedziļinājusies, jo man liekas, kad viss tiks jau nokārtots, visi tie robežjautājumi, tad būs izmaiņas," norāda Uļjāne.

"Studentiem un pētniekiem lielākais sarūgtinājums ir tas, ka tiks pārtraukta abpusēja dalība ''Erasmus'' programmā, ko ļoti daudzi zina kā ļoti veiksmīgu apmaiņas programmu. Tāpat arī stipri mazināsies sadarbība pētniecībā. Tas arī šeit mītošajiem studentiem noteikti būs svarīgs faktors, ka būs daudz mazāk iespēju sadarboties ar Eiropas Savienības un arī Latvijas institūcijām,"  saka politikas eksperte ilgtspējīgas ekonomikas attīstības jautājumos Sandra Martinsone.

Pagaidām lielākā problēma ir koronavīruss, breksita problēmas vēl nav jūtamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti