«Tautas panorāma»: Līvbērzē cer uz darbavietām un atbalstu ģimenēm

Jaunās valdības apstiprināšanu ar atvieglojumu sagaida pat tie vēlētāji, kuri Saeimas vēlēšanās priekšroku deva opozīcijas spēkiem. “Tautas Panorāma” šonedēļ viesojās  Līvbērzes pagastā, kur tradicionāli vēlēšanās dominē līdz šim valdošā, bet tagad – opozīcijā atstātā Zaļo un Zemnieku savienība. Tur vēlētāji sagaida darbavietas un atbalstu ģimenēm.

 Jelgavas novada Līvbērze ir viens no pēdējiem ZZS cietokšņiem. Arī aizvadītājās Saeimas vēlēšanās vairums vietējo šeit balsoja tieši par ZZS. Tādēļ uz Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) veidoto koalīciju viņi raugās ar dalītām jūtām, jo tā atstāja ZZS opozīcijā.  

Par ZZS savas balsis 13. Saeimas vēlēšanās atdeva vairāk nekā 20% Līvbērzes vēlētāju, atstājot pārējās partijas krietni aiz muguras. Latvijā kopumā gan ZZS rezultāti bija krietni vājāki un līdz šim valdošā partija palikusi opozīcijā. Tāpēc daļa līvbērznieku jūtas vīlušies.

“Labāk jau Zaļo Zemnieku savienība, vismaz kaut kas... bet ar to Kariņu... Es viņu nepazīstu. Spriņģo tikai pa to radio, es neesmu ar mieru... Nē!” savu nostāju pauda Līvbērzes iedzīvotāja Valentīna.

Tomēr ne visi ir tik skeptiski. Pat šajā ZZS cietoksnī Kariņam izdevies iekarot dažas sirdis.

“Es esmu tikai par viņu!  [..]  Man viņš iepaticies ar savu uzstāšanos. Ar savu nostāju. Viņš tomēr ir bijis ārzemēs, daudz ko tur varbūt mācījies. Te pie mūsējiem, kas nav tik gudri kā viņš, varbūt kāds labums būs?” sprieda Līvbērzes iedzīvotāja Iraida.

Līvbērzes iedzīvotājs Antons  uzskata, ja jau Kariņš valdību “saveidoja, tad viņam jāturpina”.

“Nu viņš pēc skata izskatās tāds “šustrijs”, diezgan jauns un spēcīgs čalis. Kāpēc lai viņš neizveidotu? Izveidos un būs valdība forša,” pieļāva Antons.

“Mēs arī domājam – ja viņam sprunguļus neliks, kā tur [“KPV LV” līderis Aldis] Gobzems un kas vēl balsos pret viņu, tad viņam aizies tā valdība. Tikai ja visi sadarbosies, bet vienmēr jau viņi tur kašķējās un kašķējās. Tik daudz jaunu ministru, kas nekad politikā nav bijuši – nu grūti viņam būs,” uzskata Līvbērzes iedzīvotāja Zita.

Līvbērznieki no jaunās valdības visvairāk gaida jaunu darba vietu radīšanu un atbalstu ģimenēm.  

“Es, piemēram, labprāt atgrieztos. Pašreiz man doma tāda – sagaidīt pensiju un tad atgriezties. Es labprāt arī atgrieztos ātrāk, bet nu pašreiz neredzu iespēju, lai es te varētu dzīvot,” atzina Maija, kas pašlaik strādā Lielbritānijā.

Lai atgrieztos, viņas ieskatā nepieciešamas darbavietas un  labāks atalgojums par darbu.   

“Stāv tur bijušie dārzniecības kompleksi lieli. Tur 100 cilvēkiem darbavietas būtu, bet neviens galvā neņem. Bija vācietis, kas ar to nodarbojās, bet bankrotēja, un tagad komplekss stāv tur un viss. A tur cilvēkiem “šeptes”– visas ciemata sievietes varētu strādāt,” piebilda Antons.

“Es nezinu, varbūt tām māmiņām kādu pabalstu vajag. Jā – daudzbērnu ģimenēm, kam bērniņi piedzimst. Es saku – paldies Dievam, es esmu pensijā, savu esmu nopelnījusi un man pietiek,” atzina Līvbērzes iedzīvotāja Prane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt