Sadaļas Sadaļas

Tautas panorāma

Rēzeknē varas maiņas vēsmas nav jūtamas

Tautas panorāma

Rēzeknes novadā vēlas darbu un labākus ceļus

Limbažu novadā vēlme pēc labākiem ceļiem un darba iespējām

«Tautas panorāma»: Limbažu novadā vēlme pēc labākiem ceļiem un darba iespējām

“Tautas panorāma” devās uz trim novadiem, kuri pēc vēlēšanām kļūs par vienu. Vairums iedzīvotāju atceras, ka šie trīs novadi reiz jau bijuši apvienoti – kā Limbažu apriņķis. Vieni teic, ka reforma ir atgriešanās pie ierastā, otri – ka labāk tomēr būtu saglabāt pašreizējos novadus.

Apvienojot pašreizējo Limbažu, Alojas un Salacgrīvu novadu, taps jaunais Limbažu novads. To par savējo sauks vairāk nekā 25 ar pusi tūkstoši iedzīvotāju.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija gan prognozē, ka jaunā novada teritorijā iedzīvotāju nākamo desmit gadu laikā būs par 15% mazāk. Īpaši pašreizējā Alojas novadā, kur prognozēts, ka iedzīvotāju 2030. gadā būs par 19% mazāk nekā 2020. gada sākumā. Uzrunātie neslēpj, ka vairums jauniešu pamet novadu.

"Darbavietu, piemēram, nav. Jaunieši visi aizbrauc prom. Paliek visi vecie. Tā kā tagad tās dēļ pandēmijas mazie veikaliņi dabū daudz ciest. Gandrīz vai bankrotē," stāstīja Staiceles iedzīvotājs Vitauts. Alojas iedzīvotāja Aiva savukārt norādīja, ka darbavietu pietiek.

Jautāti par novadu reformu un pašvaldību vēlēšanām, lielākā daļa novadā teic, ka daudz par to nedomā.

Lauksaimnieks Dailis, kura saimniecībā ir ap 20 slaucamu govju un vairāki teliņi, sacīja, ka par pašvaldību nedomā un līdz šim pašvaldības ēku meklējis vien reizi.

Arī citviet atzīst, ka ir jau labi, bet ir pārmaiņas, uz kurām cer.

"Varbūt kādus arhitektūras pieminekļus neatstāt kā graustus, bet vienkārši varbūt mēģināt kaut ko no jauna uzcelt, radīt kādas vietas, kur kaut kas notiek," norādīja Limbažu iedzīvotājs Andris.

Limbažu iedzīvotāja Ināra norādīja, ka būtu jāuzlabo ceļu stāvoklis. "Vēlēties jau var visu ko – ceļus, varbūt arī par tām pašām darbavietām," sacīja Ināra. Arī Igaunijas pierobežā teic, ka lielāka uzmanība jāpievērš ceļiem ziemas laikā.

Vija jau zina, par ko balsos, jo kandidātu vidū ir kāda radiniece. Taču citi ainažnieki vēl nav lēmumu pieņēmuši, bet balsojot skatīsies, kura programma piedāvās atbalstīt uzņēmējus, kuri nodrošina darbavietas. "Lai visiem būtu darbs. Te jau baigi daudzi brauc uz Skandināviju projām. Man bračka un visi jaunieši. Viņi tur nostrādājas un te brauc tikai atpūsties un zobus sataisa, un brauc atpakaļ," sacīja Ainažu iedzīvotājs Normunds.

Ilgi un grūti nākusī teritoriālā novadu reforma Limbažu novadam nesusi ap 50 kilometriem garu jūras krastu.

Iedzīvotāji stāstīja, ka šī apvienošana zināmā mērā ir atgriešanās pie vecā un ierastā, jo pirms Limbažu novada bija Limbažu rajons, kurš bija līdzīgā izmērā.

5. jūnijā jaunajā Limbažu novadā 19 iecirkņos vēlētājiem biļetenā būs jāizvēlas viens no astoņiem sarakstiem un 135 kandidātiem, kuri cīnīsies par vienu no 15 jaunās domes deputātu krēsliem.

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt