Sadaļas Sadaļas

Tautas panorāma

Jauno lielāko Ropažu novadu gaida ar bažām

Tautas panorāma

Ozolniekos nav sajūsmā par apvienošanos ar Jelgavas novadu

Jelgavnieki gaida pārmaiņas arī ārpus pilsētas centra

«Tautas panorāma»: Jelgavnieki gaida pārmaiņas arī ārpus pilsētas centra

Jelgavā vesela paaudze uzaugusi, domē saimniekojot Andrim Rāviņam un Zaļo un zemnieku savienībai. Tās valdīšanas laikā pilsētā veikti dažādi remontdarbi – renovētas skolas, uzbūvēta moderna koncertzāle. Vizuāli pilsētas centrs plaukst un attīstās, taču pilsētnieki uzsver, ka ārpus Jelgavas centra pašvaldība naudu iegulda krietni mazāk un viņi gaida pārmaiņas.

Jelgava ir ceturtā lielākā pilsēta Latvijā, un pēc reformas tai būs valsts pilsētas statuss, un Jelgava saglabās tās esošo teritoriju. Proti, jaunas teritorijas neiegūs un arī neko nezaudēs. Tā saglabās savu izdevīgo atrašanās vietu – Jelgava atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Rīgas. Pašlaik iedzīvotāju skaits Jelgavā pārsniedz 56 tūkstošus.

"Ir labiekārtota, ļoti. Skaisti, it sevišķi mūsu sala. Bērniem ir, kur pastaigāties," saka jelgavniece Maiga.

"Visā visumā pilsēta ir sakopta. Ir, protams, arī savi trūkumi. Vēl joprojām ir daudzas ielas, kuras prasās pēc remontiem, bet, kā mēs zinām, vienmēr atrunas un iemesli ir tikai un vienīgi nauda. Nepietiek finanšu līdzekļu tam vai šim, vai tam," norāda jelgavnieks Mārtiņš.

Savukārt kāds cits jelgavnieks atzīst, ka esot slikti.

"Kur tad tirgus? Kur tilts? Solītais nav izpildīts. Kur darbavietas? Rīga blakus. Cilvēki brauc uz Rīgu strādāt," sašutis pauž jelgavnieks.

Andris Rāviņš pie varas Jelgavā ir jau apaļus 20 gadus

Par deputātu vietām Jelgavas domē šogad cīnīsies 10 kandidātu saraksti. Pašlaik pie varas esošās Zaļo un zemnieku savienības lokomotīve arī šajās vēlēšanās būs pašreizējais domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, kurš ir viens no visilgāk valdījušajiem pašvaldību vadītājiem Latvijā. Andris Rāviņš pie varas Jelgavā ir jau apaļus 20 gadus.

"Es, man liekas, balsošu par Rāviņu. Es Jelgavā neredzu potenciālu vadītāju vairāk nevienu. Protams, bija kļūdas un var vienmēr vēlēties ko vairāk, bet es domāju, ka viņš mums ir labs," uzskata jelgavniece Juta.

"Cilvēkam ir jāmainās, un, iespējams, ka arī jābūt citam vadītājam. Ne par velti daudzās atbildīgās kapitālsabiedrībās ir noteikts divu pilnvaru termiņš. Pēc tā amats ir jāatstāj. Tāpat kā Amerikas prezidentam ir jāiet prom pēc diviem termiņiem, es domāju, ka to vajadzētu ieviest arī pašvaldībās," spriež jelgavnieks Raitis Biezais.

"Andris Rāviņš ir domes priekšsēdētājs. Es nezinu, vai viņš vienpersoniski var ietekmēt to, kas notiek pilsētā. Bet viņš ir galva, kas izvēlas sev automobili, kāds viņam patīk. “Volvo” viņam attiecīga līmeņa ir iegādāts. Neaizmirst par sevi padomāt un droši vien par jelgavniekiem arī. Līdzīgi varbūt kā Lembergs Ventspilī. Tautā runā, ka domā par cilvēkiem un vienlaikus arī par sevi drusku," saka jelgavnieks Gints Šņickovskis.

Dome iegulda infrastruktūrā, renovējot bērnudārzus, skolas, slimnīcu un īpaši labiekārtojot pilsētas centru

Pēdējos četros gados dome turpinājusi ieguldīt infrastruktūrā, renovējot bērnudārzus, skolas, slimnīcu un īpaši labiekārtojot pilsētas centru, arī Pasta salu. Kā vienu no lielākajām investīcijām varam izcelt brīvdabas koncertzāli “Mītava”. 2019. gadā tika pabeigti jumta būvdarbi un koncertzāli pieņēma ekspluatācijā. Kopā jumta projektēšana un tā būvdarbi izmaksāja ap diviem miljoniem eiro, no kuriem pusotrs miljons bija pašvaldības finansējums.

"Ieguldījums noteikti ir liels. Vienkārši jāprot viņu noslogot, lai tur būtu pasākumi visu laiku. Kādam ir aktīvi pie tā jāstrādā. Lai brauc cilvēki, koncertē. Es dzīvoju pilsētas nomalē. Tur, kur brauc uz Lietuvu. [Tur] palēnām [ar remontiem] viss virzās. Kaut kas notiek, bet, protams, tikai maģistrālās ielas. Pa mazākām ielām top kaut kādi gājēju celiņi, bet tikai līdz pilsētas nomalei," stāsta jelgavnieks Raitis Biezais.

"Jelgavai ir dažādi saukļi – gan zaļa pilsēta, gan pilsēta izaugsmei. Dzīvē droši vien daudz kas mainās tiem, kas grib modernāku pilsētu. Nozāģēja vecu aleju un tagad ir moderna iela tur, Driksas ielā. Tajā virzienā ir daudz kas moderns. Tiem, kam patīk modernas lietas, nu, droši vien Jelgava tajā virzienā arī mainās," spriež Šņickovskis.

"Ļoti daudz ir izdarīts, bet, ja tā paskatās, tad tikai pa centru. Ārpus centra, tur tā nav. Bet visu uzreiz nevar apgūt. Viss labs nāk ar laiku," saka Jelgavas iedzīvotāja Feļa.

"Pilsēta attīstās, bet, kur es dzīvoju Satiksmes ielā, ceļš ir slikts. Gribētos, lai šajā rajonā būtu pārmaiņas," uzsver Jelgavas iedzīvotāja Gaļina.

Iedzīvotāji sūdzas par Jelgavas nomalēm

Iedzīvotāji sūdzas, ka ārpus pilsētas centra – nomalēs – tik daudz naudas remontdarbos pašvaldība neiegulda. Bet, piemēram, RAF mikrorajonā izremontēta visa Loka maģistrāle, izbūvēti veloceliņi un gājēju celiņi.

Jelgavnieks Dmitrijs atzīst, ka RAF mikrorajonā ir laba dzīve – īpaši pēc stāvvietas izbūves. Taču pagalmi ir slikti.

Arī jelgavniece Irēna saka, ka pagalmi ir briesmīgi.

"Līdz veikalam aiziet ir tiešām grūti. Kad ir lietus, ir tādas peļķes, mašīnu jau arī lauž," stāsta Irēna.

"Šie pagalmi ir drausmīgi. Es gribētu braukt ar riteni, bet te var kaklu nolauzt," saka jelgavniece Maija.

Uz vēlēšanām iešot gandrīz visi “Tautas panorāmas” uzrunātie jelgavnieki. Pirms četriem gadiem pie vēlēšanu urnām devās 43,37% Jelgavas balsstiesīgo iedzīvotāju.

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt