Sadaļas Sadaļas

Tautas panorāma

Ventspilī vēlme pēc darba un atpūtas iespējām jauniešiem

Tautas panorāma

Olaines novada izaicinājums – infrastruktūra jaunajos ciematos

Gulbenes novadā vēlas vairāk sakārtotu ceļu

«Tautas panorāma»: Gulbenes novadā vēlas vairāk sakārtotu ceļu

Gaidot 5. jūnijā plānotās pašvaldību vēlēšanas, LTV “Tautas panorāma” devās uz Gulbenes novadu.

Gulbenes novads ir viens no tiem, kurš pēc pašvaldību reformas nemainīja savas robežas. Uz pašvaldību vēlēšanām gājēji vietējie nav sevišķi naski. Pagājušajās pašvaldību vēlēšanās piedalījās tikai 38% balsstiesīgo iedzīvotāju, kas ir ceturtais zemākais rādītājs Latvijā.

“Vienmēr var kaut ko uzlabot. Runa ir par iespējām, kur var uzlabot, kur ne. Mani it kā viss apmierina, neteiktu, ka netiek domāts, par visu tiek domāts,” sacīja gulbenietis Kristaps Graumanis.

“Viss ir izdarīts, pilsēta ir sakārtota,” pauda gulbeniete Laura Vītola.

“Neko jau vairāk nevar izdarīt, ja tās naudiņas ir tik, cik ir. Tāpat pilsēta ir saposta, tik traki nav, skaisti bija uz Lieldienām, smuki gan centrā, gan, braucot iekšā Gulbenē, skvēriņš ļoti smuki izskatījās. Es visam nesekoju līdzi, bet visumā ir apmierinoši,” pastāstīja gulbeniete Anna Būmane.

Tikmēr Gulbenes iedzīvotāji Andra un Juris Lapsas pastāstīja, ka slimnīcas trūkst, piebilstot: “Bet vēl tik daudz neslimojam, dakterus, ja vajag, meklējam pa visu republiku, tas ir tāds sarežģīts jautājums. Bet par citu gan es nesūdzos.” Bet kā ar darbavietām? “Jāstrādā ir, nevajag gaidīt pabalstus, vajag strādāt. Kurš grib atrast darbu, visiem ir. Kurš nevar atrast darbu, tas dibina uzņēmumu – kā mūsu bērni. Abām mazmeitām ir uzņēmumi, meitai uzņēmums, znotam, mazmeitu vīriem, visu viņi dara, strādā. (..)

Ir stipri jāstrādā, bet viņi nebrauks uz ārzemēm, viņi pat nebrauks prom no Gulbenes. Viņi Gulbenē darīs visu,” pastāstīja gulbenieši.

Iedzīvotāji Gulbenē

Kā jau daudzās pašvaldībās, arī Gulbenē viens no svarīgākajiem darāmajiem darbiem vietējiem šķiet infrastruktūras sakārtošana. Pavasarī, kūstot sniegam, daudzas ielas parādījušas savu kritisko stāvokli, arī Rīgas ielas, kas ir tranzītiela, posms no Bērzu līdz Krasta ielai.

Uz to norādīja arī gulbeniete Laura Vītola: “Varbūt bišķīt infrastruktūra, gājēju celiņi, tepat pie “Maxima” centrā. Par autovadītājiem ir padomāts, bet par gājējiem tā mazāk, arī par invalīdiem.”

Arī apkārtējos pagastos cilvēki ir diezgan apmierināti ar pašvaldības darbu.

“Ceļi bija slikti, tagad ir normāli. Satiksme, kā bijusi, tā ir,” pastāstīja Beļavas pagasta iedzīvotājs Pēteris Kokarēvičs.

Gulbene

Lielākoties vietējie brauc strādāt uz pilsētu. Bet, piemēram, Jaungulbenē nesen atvērts sociālās aprūpes nams, kas nodrošina jaunas darbavietas.

“Ir jau, kas aizbrauc, bet ir jau, kas paliek, ja darbs ir uz vietas. Ir daudzi, kas uz pilsētu brauc, Gulbeni vai tālāk,” pastāstīja Jaungulbenes iedzīvotāja Iluta Janševica. Viņa gan vēlētos labāk apgaismotas ielas.

“Nevaram sūdzēties, aptieka tepat, veikali divi – viens pēc otra, ambulance,” pastāstīja Jaungulbenes iedzīvotāja Ināra Ivanova. Savukārt ceļus gan viņa vērtēja kā ne īpaši sakārtotus: “Cilvēki vispār ir neapmierināti. Tā ka iebrauc no viena pagasta otrā, saka: jā, skaidrs, esam Jaungulbenē.”

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt