Panorāma

Ap 30 Baltkrievijas amatpersonām aizliegs ieceļot Latvijā

Panorāma

Viesmīlības nozare baidās palikt bez lietuviešiem

Tautas Panorāma: Dzirciems

«Tautas panorāma» Dzirciemā: Iedzīvotāji grib salabotus ceļus un iekšpagalmus

Dzirciems ir viena no centrālajām Pārdaugavas apkaimēm. Tajā dzīvo aptuveni 13 000 iedzīvotāju. Vēlmes šai pusē dzīvojošajiem ir līdzīgas kā citiem rīdziniekiem – saremontēti ceļi, labiekārtoti iekšpagalmi.

Rīdzinieks Artjoms stāstīja, ka vēlēšanās piedalīsies un balsos iepriekš. “Gribētos vairāk zaļumu. Gribu mājai jaunu pārvaldnieku, mūs apkalpo “Rīgas namu pārvaldnieks”, nezinu, kur tā nauda paliek. Gribētos, lai mēs līdzināmies Rietumiem, nevis sādžai Krievijā. Politikai jāseko līdzi ikvienam,” sprieda Artjoms.

“Būtu lieliski, ja palielinātos bērnudārzu skaits, finansējums. Tas ir svarīgi, es vēlos balsot par samērā jaunu partiju, kas sevi parādīs nākotnē,” atzina vietējā iedzīvotāja Ieva.

Rīdziniece Lija savukārt sūdzējās, ka viņa pat savā mājā nevar ieiet, “akmeņi un bedres, gribētu tur kādu labiekārtošanu. Pārējais - maize ir, piens arī, paldies Dievam.”

Vietējais iedzīvotājs Jānis savukārt vēlēšanās nedomā piedalīties, “nav vairs ticības”. Bet viņa ieskatā Dzirciemā “vajadzētu celiņus, spēļu laukumus, saraksts jau te būtu garš”. Viņam gribētos, lai Rīgā ir godīgi varas vīri.

Vietējā iedzīvotāja Ina balsos, bet vēl nezina, par ko, “varbūt kāds ieteiks, par kuru. Mums jau te ir labi. Gribētos, lai Rīgā būtu vairāk darbavietu.”

Vietējai iedzīvotājai Aleksandrai svarīgākais, “lai sakārto iekšpagalmus, lai nebūtu jālauž kājas”. “Es balsošu par to pašu, ko Saeimas vēlēšanās. Lai Rīgā vairāk padomā gan par gājējiem, gan riteņbraucējiem,” pauda Aleksandra.

KONTEKSTS:

Gaidot 29. augustā plānotās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, "Tautas panorāma" no 3. augusta devusies pie iedzīvotājiem galvaspilsētas apkaimēs, kas izvēlētas pēc iedzīvotāju skaita. Plānots, ka trīs nedēļu laikā LTV "Tautas panorāma" pabūs visos Rīgas mikrorajonos, kur iedzīvotāju skaits ir lielāks par 10 000.

Ja vēlaties paust savu viedokli par to, kas galvaspilsētā būtu jāmaina vietējai varai, vai arī ir kas sakāms par savu apkaimi – sūtiet video uz "WhatsApp" numuru 20553333.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti