Panorāma

Karaliene sola «Brexit» 31. oktobrī

Panorāma

Panorāma

Taps plāns iedzīvotāju evakuācijai

Taps plāns lielu un nozīmīgu objektu evakuācijai «X stundā»

Nākotnē ir jāsakārto glābšanas iestāžu sadarbība un amatpersonu tiesiskā aizsardzība attiecībā uz viņu pieņemtajiem lēmumiem. Tāds secinājums otrdien, 15. oktobrī, izskanēja Saeimas apakškomisijā, kurā vērtēja šovasar notikušo Stradiņa slimnīcas evakuāciju. Sēde notika aiz slēgtām durvīm, un tajā pārrunāta arī nepieciešamība biežāk rīkot praktiskas mācības lielu un nozīmīgu objektu evakuācijā.

Šovasar Stradiņu pacientiem un mediķiem nepatīkamus brīžus sagādāja pēkšņa evakuācijas pavēle – tika uzsākta pacientu pārvešana, apturētas plānveida operācijas,  pacientu uzņemšana un apmeklēšana. Notikušā secinājumi esot izvērtēti, un laiks sākt rīkoties, uzsvēra Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība),  paužot gatavību no Saeimas puses iesaistīties izmaiņu nostiprināšanā likumdošanā.

"Katra situācija var būt ļoti dažāda, uz katru no objektiem attiektos algoritms, pie kā tiek strādāts," klāstīja Bergmanis.

Sēdē pārrunāts jautājums, vai evakuācija veicama vienmēr, kad saņemts signāls par iespējamu drošības risku. Pie šī jautājuma vēl strādājot speciālisti, kas izvērtēs, kādiem jābūt algoritmiem katrā konkrētā situācijā. Patlaban visas iesaistītās puses darbojas, lai izstrādātu visaptverošu darbības principu nākotnē. "Ja šie procesi būtu tik vienkārši, jau sen būtu definēti," sprieda Stradiņa slimnīcas valdes locekle Ilze Kreicberga.

Viens no priekšlikumiem, kas varētu tikt iestrādāts likumdošanā, ir par tiesiskās aizsardzības regulējuma iespējamu uzlabošanu amatpersonām. Proti, cilvēks, kurš pieņem kādu konkrētu lēmumu, pildot savus dienesta pienākumus, patlaban neesot tiesiski aizsargāts.

"Cilvēks aptur satiksmi, kurš atbild par to? Ja beigās izrādīsies, ka tas lēmums bija prettiesisks?" vaicāja Bergmanis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule piekrita, ka jāveicina sazobe par evakuācijas pasākumu veikšanu šādos objektos.

"Mēs vairāk gatavojāmies daudz cietušajiem, tam, ka slimnīcām jābūt gatavībai uzņemt daudz cietušos. Mazāk pievērsta uzmanība aspektiem, kas saistīti ar slimnīcu pašu evakuāciju," teica Cipule.

Lemjot par lielu un nozīmīgu objektu evakuāciju, sēdē izskanējis ierosinājums izstrādāt kārtību, kādos gadījumos evakuācija jāveic pilnībā un kādos gadījumos varētu būt pieļaujama daļēja evakuācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti