Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsos piesaista jaunos medicīnas speciālistus

Talsu slimnīca ar stipendijām pirmo reizi pievilinājusi trīs topošās ārstes

Lai Talsu slimnīcai piesaistītu jaunus speciālistus, pagājušajā gadā novada pašvaldība lēma piešķirt stipendijas jaunajiem medicīnas speciālistiem. Neviens pretendents nepieteicās. Taču šogad stipendijas tiks piešķirtas trīs medicīnas rezidentēm.

Elīna pēc 12.klases izvēlējās studēt medicīnu, un jau tad viņa zināja, ka pēc profesijas iegūšanas vēlēsies strādāt reģionā, Talsos. Kopš augusta viņa ir rezidentūrā Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē, kur strādā par radiologa asistenti. Lai gan Latvijā lielākoties jaunie ārsti izvēlas darbu pilsētās, trīs jaunās rezidentes Talsu slimnīcā saskata iespējas mierīgākai un patstāvīgākai darba videi. 

"Reģionā ir lielāka atbildības sajūta. Nav tāds pacientu noslogojums. Un tu vari vairāk komunicēt ar pacientiem, un tu vari arī vairāk iemācīties savā ziņā. Vari vairāk jautājumus uzdot ārstam, kas ir tev interesējoši," teica  radiologa asistente Elīna Brikmane.

Šobrīd stipendijas piešķirtas trim jaunām ārstniecības nozares rezidentēm: otolaringologa, ginekologa-dzemdību speciālista un radiogrāfera specialitātē.

Pēc rezidentu teiktā - jaunas telpas, vadības un kolēģu attieksme, izaugsmes iespējas ir tie faktori, pēc kuriem savā darba vietas izvēlē vadās jaunie speciālisti. Būtisks atspaids ir arī iespēja saņemt šo stipendiju. 

"Ņemot vērā to, cik lielas ir rezidentu algas Latvijā - tad šī stipendija īstenībā ir ļoti liels atspaids. Un stipendija ir ļoti svarīga tāpēc, ka tas ļauj vairāk koncentrēties uz mācību darbu, nevis meklēt papildu darbu un pēc rezidentūras darba laika vēl staigāt uz poliklīniku un piepelnīties," atzina rezidente ginekologa-dzemdību speciālista specialitāte Lāsma Bidiņa.

Līdzīgu viedokli pauda rezidente otolaringologa specialitātē Linda Veidere:

"Šobrīd tā sajūta ir, ka tas atbalsts ir tiešām ļoti svarīgs un nepieciešams, lai šobrīd ārsta izglītība specialitātē būtu pilnvērtīga."

Šobrīd Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā strādā 15 rezidenti. Kopš pagājušā gada Talsu slimnīca ir piesaistījusi 21 speciālistu, kas ir gan rezidenti, gan sertificēti ārsti. Šobrīd trūkst ārsta neirologa pakalpojumu.

"Patreiz Talsu novadā ir viens speciālists. Tātad tas ir katastrofāli, ka trūkst šāda speciālista. Bet diemžēl tāda situācija ir visā valstī un šādu speciālistu ir ļoti grūti piesaistīt," atklāja SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" Talsu filiāles vadītāja Kristīna Bidzāne.

Pašreizējais atbalstāmo specialitāšu saraksts tika veidots, pamatojoties uz Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas sniegto informāciju. Jaunie speciālisti, noslēdzot līgumu, apņēmās Talsu novadā nostrādāt vismaz piecus gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt