Dienas ziņas

Bubyns – Latgales nemateriālā kultūras vērtība

Dienas ziņas

Skolēni pēta enerģijas patēriņu

Ttūrisma saimniecības saņēmušas "Zaļo sertifikātu"

Talsu pusē lauku tūrisma uzņēmēji saņem «Zaļos sertifikātus»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Dzīvot zaļi un saudzēt dabu – tas ir dzīvesveids un iespēja attīstīt lauku tūrismu, atzīst trīs Talsu puses uzņēmēji, kuru saimniecības saņēmušas “Zaļo sertifikātu”. Eiropā eko sertifikāti tiek piešķirti aptuveni 3% lauku tūrisma mītņu, bet Latvijā šis rādītājs ir teju trīs reizes lielāks. Šogad “Zaļais sertifikāts” ir piešķirts vai atjaunots 22 tūrisma saimniecībām.

Apkārtējās vides un ainavas saudzēšana, ūdens un enerģijas taupīga izmantošana, atkritumu šķirošana un pārstrāde, ir tikai daļa no kritērijiem, pēc kuriem tiek izvērtētas lauku saimniecības, lai tās varētu pretendēt uz “Zaļo sertifikātu”.

Lai gan joprojām pastāv uzskats, ka dzīvot ekoloģiski ir dārgi, uzņēmēji, kuri saņēmuši sertifikātus, apgalvo, ka pakalpojuma cena no tā nemainās.

“Tik cik tā viesu māja maksā, tik viņa maksā. Viņa nemaksā vairāk tāpēc, ka tai ir “Zaļais sertifikāts”,” saka atpūtas parka “Laumas” īpašnieks Roberts Riekstiņš.

“Mēs neesam mainījuši pakalpojuma cenu jau kādus septiņus gadus. Kaut gan vispār īstenībā jau vajadzētu, bet pagaidām mēs vēl turamies,” norāda  brīvdienu mājas “Ziedkalni” īpašniece Laima Jurgenberga.

Nereti saimniecībām ir jāiegulda papildu līdzekļi, lai varētu darboties ekoloģiski, bet ilgtermiņā šie ieguldījumi atmaksājoties, un tūristi to novērtē. Īpaši atzinīgi par sakoptu vidi izsakoties ārzemju tūristi no lielpilsētām. Latvija var lepoties ar plašiem mežiem un ziedošām pļavām vasarās. Citviet pasaulē, lai nokļūtu brīvā dabā, ir jāmēro vairāku stundu ceļš, šeit tas aizņemtu pāris minūtes.

“Mums jau tur tāpat viss ir zaļš. Iziet ārā no mājiņas, ir zālīte, viss tīrs, sakopts. Es domāju, ka to arī cilvēkiem vajag, īpaši tādiem, kas pilsētās dzīvo,” spriež viesu nama “Klētnieki” īpašniece Krista Leintendorfa.

“Tik vienkāršas un ierastas lietas, kā bērnu laukums dārzā, kā, piemēram, burkānu dobe, vai zemeņu dobe, ir ikdiena, bet daudziem tā vairs nav ikdiena. Un tāpēc man ir ļoti liels prieks, ka Latvijā šāds “Zaļais sertifikāts” pastāv,” saka  Talsu novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Roze.

Saimniekojot saprātīgi un dzīvojot zaļi, tiek ietaupīti resursi, no kā ir ieguvējs ne tikai saimnieks, bet arī daba. Uzturot sakoptu vidi, tiek izglītoti arī saimniecību apmeklētāji, uzskata Roberts Riekstiņš.

“Es varu teikt, ka cilvēki novērtē to, ka teritorija ir sakopta, sakārtota, un viņi arī paši cenšas būt kārtīgi,” saka Riekstiņš.

Kopš pagājušā gada vides kvalitātes zīmi piešķir ne tikai naktsmītnēm, bet arī dažāda veida ražojošajām saimniecībām vai lauksaimniecības uzņēmumiem, kas uzņem apmeklētājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti