Talsu popularizēšanai tapusi īsfilma par pilsētu «suņa acīm»

Talsos šovasar īstenota kāda jaunieša ideja pilsētas daudzināšanai - tapusi pirmā īsfilma, kuras video filmēšanā palīdzējis suns. Tā pilsētu var ieraudzīt citādā rakursā.  

Vasarā, strādājot Talsu novada Tūrisma informācijas centrā, vidusskolēns Oto Kļaviņš vēlējās izveidot ko interesantu un paliekošu, ko tādu, kas prezentētu Talsus. Apspriežoties ar tūrisma centra darbiniecēm, tapa ideja izveidot filmiņu par Talsiem. Tā kā nesen viņam tika uzdāvināta jauna “go pro” kamera, Oto izdomāja par operatoru un galveno varoni piesaistīt ģimenes suni.

Piestiprinot Bobijam pie muguras kameru, visas vasaras garumā abi filmas veidotāji krustām šķērsām izstaigāja Talsus.

“Sākumā viņš tā kā īsti negribēja staigāt. Viņš tās kājas lika tā īpatnēji. Bet beigās jau pierada. Tad jau saprata, ja liek to kameru, tad mēs kaut kur ejam, un būs kaut kādas aktivitātes,” stāstīja Oto Kļaviņš.

Lai gan safilmētā materiāla bijis daudz, tika atlasīti pēc Oto domām interesantākie un krāsainākie fragmenti. Vienas dziesmas ietvaros ir iespēja redzēt vienu dienu no suņa pastaigas, kuras laikā pabūts gan dažādas pilsētas vietās, gan pasākumos, gan arī satiktas vietējās zvaigznes.

Talsu novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) filmiņā saskata veidu, kā piesaistīt ceļotājus Talsiem.

“Esam priecīgi, ka tā ir iespēja popularizēt Talsus no savādāka skatupunkta, ar humoriņu, ar mūsu mūziķi un viedokļu līderi Intaru Busuli. Šis ir veids, kā aicināt cilvēkus un arī viņu labākos draugus braukt uz Talsiem un redzēt, kas šeit ir skaists,” atzina  Talsu TIC ceļojumu konsultante Līva Dāvidsone.

Sākotnējais mērķis bija radīt filmu, kas būtu saistoša jauniešiem, bet beigu beigās par to priecājas ikviena vecuma cilvēks.

“Ak, kā man patika tā viņa suņa dzīve! Ar tām ausīm plīvojošām un ar mūziku kopā. Es gaidu nākamo sēriju ar nepacietību. Viņai vienkārši ir jābūt!” sacīja talsiniece Antra Auziņa.

Tā kā Oto Kļaviņš nākotnē vēlas studēt filmu veidošanu, šis video viņam būs arī kā prezentācijas materiāls, iestājoties augstskolā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti