Talsu novads sadarbībā ar Vāciju rada labdarības pieredzes apgūšanas projektu jauniešiem

“Mēs esam radījuši kaut ko unikālu,” – tā par projektu “I believe in GOOD” jeb “Es ticu labajam” saka Talsu novada fonda vadītāja. Projektā savu pieredzi un zināšanas par filantropiju apvieno divas valstis – Latvija un Vācija. Tas ir ilgtermiņa projekts, kura izpausme sāksies vēlāk.

Pašlaik notiek darbs pie mobilās lietotnes spēles testēšanas un rokasgrāmatas izstrādes.

Talsu jaunieši izmēģina iespēju virtuālajā vidē darīt labus darbusInga Ozola

  Projekta “I believe in GOOD” mērķis ir popularizēt labdarības metodes un atrast veidus, kā tās iekļaut mācību stundās. Projektā ir divas daļas, viena ir mobilās aplikācijas spēles izveide, kas paredzēta jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem, otra – rokasgrāmatas izstrāde par labdarības metodēm dažādu priekšmetu skolotājiem.

  Šobrīd notiek spēles “Charity City” jeb Labdarības pilsētas testēšana. Pirmie ar spēli iepazinās aptuveni 200 Talsu 2. vidusskolas audzēkņi, kuri pēc tam dalījās ar saviem iespaidiem un rekomendācijām. Aplikācija tiks testēta arī Vācijā.

  Talsu 2. vidusskolas skolnieks Daniels Grīnvalds atzina, ka tikai tad, kad  viņš nonāca
  līdz spēles piektajam līmenim, viņš saprata tās spēles jēgu, “to dziļo domu, kas tur apakšā”.

  “Darot tās labās lietas, tu būsi labāks karalis. Tas neietekmēs to, vai tu esi skaists, bagāts, tikai darot labas lietas,” saka Daniels.

  Mobilo aplikāciju izstrādā partneri no Vācijas. Tā būs pieejama trīs valodās – latviešu, vācu un angļu, lai to varētu izmantot jaunieši ne tikai Latvijā un Vācijā, bet arī citās valstīs. Virtuālajā pasaulē jauniešiem tiek piedāvāta iespēja darīt labus darbus – palīdzēt dzīvniekiem, senioriem un citiem varoņiem, lai kļūtu par jauno Labdarības pilsētas valdnieku.

  “Ingenious Knowledge GmbH” izpilddirektors Rasmus Pekjuels skaidro, ka viņu “ideja bija spēlē iekļaut labdarības un brīvprātīgā darba tēmas, lai, spēlējot spēli, cilvēki uzzinātu par aktivitāšu dažādību un darbiem, kurus viņi var veikt ikdienā, lai palīdzētu citiem un uzlabotu vietējās sabiedrības dzīvi”.  

  Savukārt Talsu novada fonds ir atbildīgs par rokasgrāmatas izstrādi skolotājiem, kuru varēs izmantot savās mācību stundās. Rokasgrāmatā būs 16 nodaļas, katrā iekļaujot tēmas aprakstu, uzdevumus, prezentācijas un citus materiālus, kas ļautu pedagogam novadīt mācību stundu.

  Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha stāsta, ka grāmata ļaus “katrā mācību priekšmetā runāt par kādu tēmu un ne tikai par aktivitātēm, kas notiek šeit, pie mums Latvijā, ko mēs jau labi zinām, bet mēs skatāmies plašāk, tādā pasaules kontekstā”.  

  Gatavie materiāli tiks prezentēti konferencē septembrī Latvijā. Stratēģiskais partnerības projekts ieguvis programmas “Erasmus+” finansiālo atbalstu.  

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti