Dienas ziņas

Ozolniekos atklāta seno radioaparātu izstāde

Dienas ziņas

Alkohola ražotāju pieķer nelegālā spirta realizācijā

Talsu novada garšas maratons

Talsu novadā tūristus cer piesaistīt ar garšas maratonu

Daudzviet Latvijā cer uz tūristiem un viņu nesto labumu reģionam un tā uzņēmējiem. Talsos, lai tūrisma piedāvājumu daudzveidotu, tapis mājražotāju iepazīšanas maršruts “Talsu novada garšas maratons”.

Lai saprastu, vai piedāvājums varētu būt tūristiem interesants, garšas maratonā devās tūrisma nozares pārstāvji, uzņēmēji un citi.  

Medus, sīrupi, sulas, ogas, maize un sukādes – tā ir neliela daļa no garšām, kuras ir iespējams nobaudīt, dodoties braucienā pa Talsu novadu. Lai gan mājražotāji pie sevis tūristu grupas uzņēmuši jau iepriekš, šī maršruta izveidē piedalās tie, kuri ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Talsu novada garša” biedri.

Atverot savas durvis interesentiem, viņi stāsta ne tikai par savu produkciju, bet arī par to, kāds labums mājražotājiem ir, apvienojoties kooperatīvā.

“Viens pats nevar pastāvēt, nu viens pats nevar pavilkt to vezumu. Kāda produkcija jāražo, lai tu varētu viens pats pastāvēt? Tad tā apvienošanās tomēr kaut kādā veidā [palīdz], šī kooperēšanās, palīdz gan izejvielās, gan iepakojumos apvienot kaut kā,” pauda “Talsu novada garšas” biedrs Raimonds Zviedriņš.

“Mēs esam tik dažādi, un katram ir tik dažādas lietas, ko parādīt, izgaršot, redzēt. Mēs esam bagāti šajā Talsu novadā, un kāpēc to neparādīt citiem,” piebilda Zane Silgale.

Kooperatīvā “Talsu novada garša” šobrīd darbojas 11 biedri, bet to skaits varētu augt, jo interese par sadarbību ir arī citiem novada mājražotājiem. Nākotnē plānots veidot vairākus maršrutus dažādām gaumēm. Ideja par Talsu novada garšas maratonu radusies pēc pieredzes apmaiņas brauciena Austrijā un iedvesmojoties no citiem Latvijas kooperatīviem.

“Mani sajūsmina tas, cik uzņēmēji ir patriotiski un vēlas sadarboties kopā, un es domāju, ka nākotnē noteikti mēs arī savus uzņēmējus varētu aicināt piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Talsiem,” sacīja Tukuma Tūrisma informācijas centra ceļojumu konsultante Liene Ratniece.

“Cilvēki brauc un priecājas, un man pat ir aplaudējuši pēc katras tūres. Visiem patīk, un noteikti viņi iesaka saglabāt šādu  maršrutu,” pauda zemnieku saimniecības  “Piesaule” saimnieks Dailis Brālītis.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Talsu novada garša” dibināta pirms nepilniem diviem gadiem. Kooperatīva biedri ir pārliecināti, ka tikai sadarbojoties mājražotāji Latvijā varētu izdzīvot. Kā paši saka, ja man būs labi, arī kaimiņam ies labāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti