Dienas ziņas

Policija aiztur naudas viltotājus

Dienas ziņas

Jaunieši saskata biznesa iespēju niedru pārstrādē

Skolas gatavojas jaunajam mācību gadam

Talsu novadā satraukums par speciālo skolu darbu nākamajā mācību gadā

Talsu novadā pirms jaunā mācību gada valda satraukums par speciālo skolu darbu, jo itin visas no tām sagaida būtiskas pārmaiņas.

Paredzēts, ka 1. septembrī izmaiņas būs Pūņu pamatskolā, kas tiek apvienota ar pirmsskolas izglītības iestādi “Kamenīte”. Pūņu pamatskolā un Virbu pamatskolā būs jauni direktori. Izmaiņas gaidāmas arī Laucienes filiāles Dursupes pamatskolā, kur, tiekoties ar vecākiem, tiks lemts, kā nodrošināt mācības skolā.

“Šobrīd vēl risinājuma īsti nav, kā to darīt un ko darīt,” atzīst Talsu novada Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps. “Bet viens no variantiem - lai būtu apmācība Dursupē un, iespējams, kaut kādi mācību priekšmeti tiek mācīti kopīgi ar citām skolām,” norāda Katlaps.

Talsu novadā ik gadu trūkst krievu valodas skolotāju, jo jauno pedagogu šajā mācību priekšmetā nav. Grūtības sagādā arī atbalsta personu, psihologu piesaiste novada skolās, neesot profesionāļu, kas pieteiktos darbam.

Upesgrīvas internātpamatskolā, mājkalpotāju programmā, kurā mācās bērni ar vidējiem un smagiem attīstības traucējumiem, pēc jaunajiem noteikumiem materiālmācību var mācīt tikai šuvējs modelētājs.

“Principā, kas ar šūšanu saistītās lietas māca skolā mājturības stundās, tāds skolotājs var mācīt arī materiālmācību. Bet pēc tiem pedagogu izglītības noteikumiem, skatoties caur tiem - nedrīkst,” situāciju komentē Upesgrīvas internātpamatskolas direktore Maija Aveniņa.

Lai gan Upesgrīvas internātpamatskola saņēmusi akreditāciju uz sešiem gadiem, ir satraukums par to, vai skola varēs nākotnē pastāvēt, jo tiks veikti grozījumi izglītības un vispārējās izglītības likumā.

Ir pieteikti priekšlikumi, lai sakārtotu speciālo izglītības iestāžu tīklu un sistēmu. Šīm skolām būs jānodrošina speciālās pamatiglītības un profesionālās izglītības programmas.

“Mums jau šobrīd ir 12 attīstības centri un pārējās speciālās internātskolas. Šobrīd nav stingri noregulēts, ļoti konkrēti noregulēts tas, kādas izglītības programmas katra no šīm skolām īsteno,” atzīst Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktores vietniece vispārējās izglītības jomā Ineta Īvāne.

Pagājušā mācību gadā Talsu novadā kopumā bija 3008 skolēni. Šī gada skolēnu skaits būs zināms septembra sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti