Talsu novadā dzēš ugunsgrēku vairāk nekā 100 hektāru platībā

Talsu novada Valdgales pagastā trešdienas rītā turpinās kūdras un meža ugunsgrēka dzēšana, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pieturoties vējainam laikam, kā arī sausumam, liesmas strauji izplatījās, un kopējā degšanas platība ir vairāk nekā 100 hektāri, norādīja dienesta pārstāvji. Paralēli norit arī blakus esošā meža ugunsgrēka dzēšanas darbi.

Notikumu vietā strādā 17 ugunsdzēsēju brigādes, Valsts meža dienesta tehnika. Dzēšana notiek arī ar Nacionālo bruņoto spēku helikopteru. Glābēji norāda, ka degšana apdraudējumu apkārtējiem iedzīvotājiem nerada, jo tiešā tuvumā nav nevienas mājas.

"Joprojām ir vējš, kā arī ņemot vērā sausumu, kas ir bijis pirms tam, liesmas ir strauji izplatījušās un norit darbs, lai liesmu izplatību ierobežotu. Degšanas platība ir liela. Mēs runājam par vairāk nekā 100 hektāriem, bet konkrēti, cik būs izdedzis, to varēs minēt tikai, kad ugunsgrēks būs lokalizēts.

Tā tiešām ir purvaina vieta un piekļūšana ir diezgan sarežģīta,

bet visi ugunsdzēsēji ir veiksmīgi nokļuvuši tur uz vietas, arī Valsts meža dienests, un strādā. Ar ūdens ņemšanas vietām ir nelielas problēmas, jo apkārtnē tuvākās ir vairāku kilometru attālumā, bet notikuma vietā strādā arī ūdens vedēji un arī vietējā uzņēmuma tehnika, kas palīdz ūdeni pievest tuvāk," stāstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

VUGD aicina iedzīvotājus, jūtot dūmu smaku, aiztaisīt mājokļa logus un neuzturēties tiešā piedūmojumā. Ja nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, jāzvana 112.

Mežu dienesta pārstāve Selva Šulce Rūdolfs Krieviņš

  Valsts meža dienests brīdina, ka karstais laiks un sausums Latvijas mežus ir pārvērtis par ugunsbumbu. Ogotājiem un citiem mežu apmeklētājiem šobrīd ir jābūt īpaši piesardzīgiem, mežā vai meža tuvumā lietojot uguni. Brīdinājums ir spēkā visā Latvijas teritorijā. Meža dienests atgādina, ka uguns var izplatīties ļoti ātri un, ja sācies ugunsgrēks, to apturēt pašu spēkiem nebūs iespējams.

  Meža dienesta pārstāve Selva Šulce norādīja, ka vajadzētu desmit reizes apdomāt, pirms uzraut sērkociņu, jo, iespējams, ka to var darīt citā vietā, ne mežā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti