Dienas ziņas

LiepU gatava cīnīties par statusa saglabāšanu

Dienas ziņas

Igauņi degvielu joprojām iegādājas Latvijā

Talsu jātnieku skolai sava manēža

Talsu jāšanas skolai sava manēža

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Talsu Jāšanas skolas jaunais gads iesācies ar labām un ilgi gaidītām pārmaiņām. Vairāk nekā 20 gadus skolas dibinātāja Sarmīte Barte sapņoja par jāšanas manēžu, kas ļautu ne tikai trenēties neatkarīgi no laika apstākļiem, bet arī uzlabot profesionālo jātnieku sniegumu. Un nu smaga darba rezultātā šis sapnis piepildījies.

Sniegā, lietū, vējā un tumsā – tā līdz šim trenējušies Talsu Jāšanas skolas audzēkņi. Lai gan manēžā vēl veicami vairāki iekšdarbi, jau šobrīd treniņi notiek zem jumta, apgaismotā telpā. Skolas audzēkne un nu arī trenere Sidnija Freimane atceras, kādos apstākļos ir mācījusies jāt, un to nenovēlot nevienam.

"No skolas mājās biju četros un aptuveni līdz deviņiem, desmitiem es viena pati jāju un strādāju pa tumsu un meklēju tuvākās laternas. Gan iepriekšējie jātnieki, kas te nāca, gan tagadējie vienmēr ir sapņojuši par manēžu," teica Talsu Jāšanas skolas trenere Sidnija Freimane.

Vēl nesen jāšanas skolā mācījās ap 30 jauniešu, nu to skaits strauji augot jaunās manēžas dēļ. Kā pastāsta skolas dibinātāja Sarmīte Barte, manēža ir vajadzīga, lai varētu sportot. Ja nesporto, tad zirgiem un jātniekiem nav pietiekami laba fiziskā sagatavotība, līdz ar to, dodoties uz sacensībām, nav iespējams sasniegt augstus rezultātus.

Jau šobrīd Talsu Jāšanas skolas audzēkņi sacensībās ieņem augstas vietas. Pēdējās sacensībās Latvijas Jātnieku federācijas sporta centrā “Kleisti” starp 45 dalībniekiem talseniece Šarlote Greivule ieņēma trešo vietu.

"Mērķi ir lielajās sacensībās startēt, jo tur arī pārsvarā ir manēžas. Man patīk, it kā ir labi. - Cik bieži tu nāc un trenējies? - Ja ir sacensības, tad trīs vai četras reizes nedēļā, bet ja tā, tad trīs vai divas reizes nedēļā," pauda skolas audzēkne Šarlote Greivule.

Nākamais audzēkņu un treneru sapnis ir organizēt pašiem savas sacensības. Lai tas notiktu, vēl jāiegulda daudz darba gan manēžas, gan apkārtējās teritorijas sakārtošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti