Dienas ziņas

Pierobežas novados veicina uzņēmējdarbību

Dienas ziņas

Ventspils amatnieku biedrībai – 80

VUGD pārbauda pieejamību māju pagalmos

Talsu glābējiem daudzdzīvokļu namu pagalmi grūti izbraucami

Lai arī 2014. gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sāka pārbaudīt daudzdzīvokļu māju pagalmus un informēt iedzīvotājus par to, ka tur novietoto mašīnu dēļ tie nav izbraucami, situācija - vismaz Talsos - nav mainījusies.

Par problēmu ar operatīvā transporta piekļuvi pie daudzdzīvokļu ēkām tiek runāts jau gadiem. Īpašnieku automašīnu skaits aug, stāvvietu skaits paliek nemainīgs. Ir cilvēki, kas savas automašīnas izvēlas novietot pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai, un nereti ir situācijas, kad ar ugunsdzēsēju vai citu operatīvo transportu piekļūt pie ēkas pa taisnāko un ātrāko ceļu nav iespējams.

"Nereti mēdz būt gadījumi, kad (..), lai mēs piekļūtu pie konkrētas ēkas, mēs netiekam pa to taisnāko ceļu. Tāpēc mums nākas veikt dažādus manevrus un piebraukt no citas puses pie ēkas, kas, protams, ir laiks [laika patēriņš].

Taču laiks ir ļoti svarīgs," norāda VUGD Talsu daļas komandieris Kaspars Vaivods.

Lai šajā situācijā pievērstu cilvēku uzmanību, šogad visā Latvijā ugunsdzēsēji veic akciju, kuras laikā tiek veikta pārbaude, vai ar autocisternu ir iespēja izbraukt iekšpagalmus, piekļūt ēkām un ūdens hidrantiem. Ja kāda automašīna ir aizšķērsojusi ceļu, tad pie tās vējstikla ugunsdzēsēji piestiprina informatīvu ziņojumu.

"Lai iedzīvotāji padomā - varbūt šoreiz viss beidzās labi, bez cietušiem un bojāgājušiem - bet varbūt nākamajā reizē tieši viņa novietotā automašīna būs tā, kas traucēs palīdzēt viņam pašam, viņa ģimenei, kaimiņiem," piekodina dienesta pārstāve Inta Šaboha.

Situāciju izmainīt var daudzdzīvokļu ēku apsaimniekotāji, uzstādot automašīnu novietošanas ierobežojuma zīmes.

Savukārt dzīvokļu īpašnieki tiek aicināti izskatīt iespēju kopīgi vienojoties iekšpagalmos veikt autostāvvietu paplašināšanu.

"Problēmas ar stāvvietām pie mājām aktualizējas ar katru gadu vairāk. Ļoti labi tas sasaucas kopā ar novada pašvaldības atbalstīto daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanas projektu konkursu, jo lielākā daļa no šiem pieteikumiem, kur dzīvokļu īpašnieki lemj piedalīties, ir tieši par šo tēmu," saka SIA "Talsu namsaimnieks" dzīvojamo māju apsaimniekošanas speciāliste Sigita Mazzariņa.

Informāciju par adresēm, kurās operatīvajam transportam ir problemātiski pārvietoties, nodos  pašvaldībai un namu apsaimniekotājiem. Ugunsdzēsēju transporta pārvietošanos traucē arī krūmi, kuru zari noliekušies uz brauktuves, un dažādi mākslīgi izvietoti šķēršļi, piemēram – akmeņi, betona bluķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt