Talsu bibliotēka pēc pārbūves kļūst par mūsdienīgu kultūras centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Talsu Galvenās bibliotēkas ikdiena kļuvusi tik dinamiska, ka pazūd laika sajūta – tā saka Talsu galvenās bibliotēkas direktore Vija Nagle. Pēc apjomīgajiem būvdarbiem un modernas aprīkojuma ieviešanas bibliotēka piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas - tā pārvērtusies par mūsdienīgu satikšanās vietu gan lasītājiem, gan novadpētniekiem.

Talsu biliotēka pēc pārbūves kļūst par mūsdienīgu kultūras centru
00:00 / 05:17
Lejuplādēt

Talsu Galvenā bibliotēka ir apvienota ar Bērnu bibliotēku, stāsta direktore Vija Nagle, tāpēc ikdienā apmeklētāju plūsma te ir īpaši liela, vēl jo vairāk tāpēc, ka bibliotēka ir aprīkota ar modernām tehnoloģijām un iespējām izmantot digitālus ekrānus dažādām spēlēm un radošām izpausmēm.

Talsu bibliotēku savam darbam izmanto sabilnieks Ansis. "Man ir izbraukuma diena Talsos. Mašīna ir servisā, un, lai man nebūtu jābraukā šurpu turpu uz Sabili vai jāganās pa ielu, bibilotēka ir vieta, kur var ienākt un pastrādāt. Pārvērtības tieši sakrīt ar laiku, kad esmu atgriezies dzimtajā Kurzemē, arī bērniem te ir iespēja atnākt, ja vajadzētu ļoti koncentrēties, ir arī klusā lasītava," stāsta Ansis.

Iegrimušas laikrakstu lasīšana, tomēr ik palaikam paceļ galvas divas sirmas kundzes, kuras ērtos un košos krēslos bauda skatu cauri plašajiem bibliotēkas logiem. Marija un Laimdota labprāt iesaistās sarunās. "Ļoti skaisti te, daudz materiālu, ko lasīt. Var iedzert kafiju un var dabūt pat kakao. Es lasu par tējām, par miltenēm, kas ir vērtīgs augs, ko var izmantot dažādu tēju pagatavošanai," saka Marija.

Tagad Talsu bibliotēkai ir pilnīgi citas iespējas un vēriens - tā kļuvusi par kultūras centru, kur regulāri notiks arī dažādas izstādes. Viens no būtiskākajiem ieguvumiem ir iespēja digitalizēt bagāto novadpētniecības mantojumu,

atzīst Talsu Galvenās bibliotēkas speciāliste Lita Zandberga, kura ikdienā strādā arī ar novadpētniekiem.

"Rādām, kā izmantot datu bāzes, lai darbs būtu labāks un pilnīgāks. Apkopojam informāciju un plānojam taustāmos materiālus digitalizēt, lai mums būtu digitālas mapes, lai cilvēks visu var pētīt datorā. Mums ir digitalizētājs, ar ko mēs varēsim digitalizēt vietējo laikrakstu," skaidro Zandberga.

Bibliotēkas novadpētniecības telpās izdevies atjaunot arī agrāko laiku koka kartotēku skapjus, rakstāmgaldu un citas lietas, tā  piešķirot tām jaunu elpu, stāsta bibliotēkas direktore Nagle, īpaši uzteicot tieši novadpētnieku ieguldījumu.

"Te pie mums nāk dullie - labā nozīmē - novadpētnieki. Mums viņu ir ļoti daudz. Par to liecina viņu vākumi. Viņi dalās ar materiāliem. Te Aleksandra Pelēča prēmijai atlasītie darbi, kam pievērsīsim uzmanību aprīlī, bet atlasījuši esam jau tagad," rāda Nagle.

Līdzās visiem jaunievedumiem un iespējām šogad bibliotēkai ir īpašs gads, tiks atzīmēta represētā latviešu dzejnieka Aleksandra Pelēča simtgade un tiks pasniegtas  prēmijas grāmatu autoriem.

"Mums ir Aleksandra Pelēča prēmija. Tas ir pasākums aprīlī. Vai nu grāmatai jābūt par Pelēci pašu, vai bijušajam Talsu rajonam veltītas grāmatas. Prēmija ir tikai viena, bet godā tiek celtas visas grāmatas, kas iepriekšējā gadā sarakstītas par šīm tēmām," skaidro Nagle.

Modernā Talsu Galvenā bibliotēka tagad kļuvusi par magnētu arī citiem Latvijas bibliotekāriem, kuri sākuši viesoties Talsos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti