Dienas ziņas

"Dimdiņi" gatavojas jaunajai sezonai

Dienas ziņas

Zemgalē vecās riepas grūti nodot

Patvaļīgi ierīkotie sildelementi rada draudus

Talsos ugunsdzēsējiem šogad vairāk izsaukumu apkures ierīču dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušo gadu, Talsu ugunsdzēsēji saņēmuši teju uz pusi vairāk izsaukumu, kas saistīti ar sodrēju degšanu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. To saista ar iedzīvotāju lēmumiem 90.gados atteikties  no centrālās apkures un dzīvokļos pašrocīgi uzstādot apkures iekārtas. Nu sistēmas noveco un vairs neatbilst ugunsdrošības prasībām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika ir nepielūdzama: katru gadu palielinās to ugunsgrēku skaits, kas ir saistīti ugunsdrošības noteikumu pārkāpumiem. Piemēram, apkures ierīču tuvumā novietoti ugunsnedroši priekšmeti, nepiemērota kurināmā materiāla izmantošana, sodrēju savlaicīga neiztīrīšana, kā arī bez uzraudzības atstātas apkures ierīces.

“Sodrēju degšana ir ļoti bīstama. Ja vienreiz dūmvadā ir bijis ugunsgrēks, tad dūmvads deformējas, parādās plaisas. Tad, ekspluatējot apkures ierīci, uz kaimiņu dzīvokļiem nonāk dūmi, kas var izraisīt ļoti bīstamas sekas,” skaidro VUGD Talsu daļas komandieris Andis Auziņš.

Lai gan apkures sezona tuvojas noslēgumam, šis ir laiks izvērtēt, cik drošas un kvalitatīvas ir apkures sistēmas un, iespējams, veiktu kādus uzlabojumus, lai rūpīgāk sagatavotos jaunajai apkures sezonai. Talsu novadā pamazām sākas procesi, lai sakārtotu apkures sistēmas, pirmkārt jau daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās.

“Gribētos, lai iedzīvotāji padomā. Jo viņi nedzīvo viensētā tikai sev, bet arī apdraud citus. Un šīs ēkas tiek bojātas, šie jumti, izsistie caurumi, notecējušie piķi, sienās caurumi – tās ir nesošās konstrukcijas. Par to ir jādomā, jo uguns paņem daudz, un nevajadzētu tik tāli aizdzīvoties līdz tādām nelaimēm,” saka SIA “Talsu namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Egils Bariss.

Apsaimniekotājs vērtē, ka daļa iedzīvotāju saprot, cik nopietni draudi var būt, izmantojot ugunsnedrošas apkures ierīces, un meklē veidus, kā pieslēgties atpakaļ centrālajai apkures sistēmai. Tomēr ir arī iedzīvotāji, kas siltumu mājās izvēlas nodrošināt ar elektrisko sildītāju palīdzību, un tas rada krietni lielāku risku drošībai.

“Ja cilvēki saprot to, ka dzīvot nedrošā vidē nav īsti labi, tad varbūt mēs varētu sākt domāt un pamazām risināt šos jautājumus. Ja ne savādāk, tad vismaz pareizi izbūvējot dūmvadus. Un tad vismaz varētu droši pieslēgt savu apkures ierīci šim te dūmvadam,” uzsver ugunsdrošības speciālists Dzintars Legzdiņš.

Saskaņā ar VUGD sniegto informāciju pagājušajā gadā valstī kopumā reģistrēti gandrīz deviņi tūkstoši ugunsgrēku, no kuriem trešā daļa notikuši dzīvojamajās mājās. Savukārt no tiem vairāk nekā 800 gadījumos iespējamais degšanas iemesls ir bijusi bojāta apkures ierīce vai nepareiza tās lietošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti