Dienas ziņas

Zemgalē savairojusies zeltvēdera mūķene

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsos turpina iedzīvotāju foruma tradīciju

Talsos turpina iedzīvotāju foruma tradīciju

Tieši pirms 20 gadiem talsinieki aizsāka Iedzīvotāju forumu tradīciju, pēc kura paši pirmie Latvijā nodibināja kopienu fondu – lai par neizdarītiem darbiem nenorādītu tikai vietvaras virzienā, bet idejas un projektus radītu paši. Lai gan ar katru reizi mazinās dalībnieku skaits, aktīvākie Talsu novada iedzīvotāji joprojām reizi četros gados sanāk kopā un rada idejas nākotnei.

Pirms četriem gadiem Talsu novada iedzīvotāji sapņoja par multifunkcionālo halli, peldbaseinu un krāsainām ielām, bet šoreiz vēlmes ir piezemētākas un praktiskākas. Iedzīvotāju foruma organizatori to skaidro ar šī brīža situāciju Ukrainā un finansiāli sarežģītāko situāciju.

"Arī katrs no mums, katrā ģimenē esam spiesti domāt par kādām lietām, ko mēs agrāk varbūt esam plānojuši atļauties, bet šobrīd atļauties vairs nevaram. Situācija gan ar pieeju enerģijai, gan ar dažādiem citiem ierobežojumiem un globālām izmaiņām visapkārt tomēr liek par kādām lietām domāt citādāk," stāstīja viena no foruma organizatorēm Indra Kļaviņa.

Nepietiekami sakārtota tūrisma infrastruktūra, nesakārtoti ceļi, bērnu laukumu trūkums, neizglītoti iedzīvotāji daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanā un atkritumu apsaimniekošanas problēmas ir tikai daži no jautājumiem, ko talsinieki saskata kā šķēršļus labākai nākotnei.

"Grupā nonācām arī pie atziņas, ka mums trūkst līderisku personību vai atpazīstamu cilvēku, kas būtu kā motivācija un drosme gados jauniem cilvēkiem uzsākt ko jaunu, noticēt savām spējām," stāstīja uzņēmējs, Iedzīvotāju foruma dalībnieks Uģis Lauzējs.

"Jautājums, par kuru mēs aktīvi un daudz diskutējām, ir par to, ka nepieciešams stiprināt iedzīvotāju iesaisti un veidot aktīvo iedzīvotāju sadarbības platformas," stāstīja foruma dalībniece Kristīne Maslovska.

Iedzīvotāju forums Talsu novadā notika jau sesto reizi. Daļa novada iedzīvotāju ir skeptiski pret šādu pasākumu, uzskatot, ka tas nenes nekādus rezultātus. Foruma dalībnieki norādīja, ka ir idejas, ko pašvaldība ņēmusi vērā un īstenojusi. Jāraugās gan, kā būs paplašinātajā novadā, kur vajadzību vēl vairāk.

"Protams, ne visu var īstenot ātri un viegli. Varbūt, ka pēc tam kāda [ideja] papīros pazūd un mainās, bet, jā, var redzēt, ka attīstās," stāstīja foruma dalībniece Ieva Priede.

"Mums ir parādījušies tomēr veloceliņi, mums ir izbūvēti jauni ceļi vai sasaistes ar apdzīvotām vietām, kas ir ārpus Talsiem. Es negribētu noniecināt, ka nekas netiek darīts. Vienkārši cilvēki, man liekas, reizēm nepietiekoši to novērtē," norādīja uzņēmējs Lauzējs.

Sākotnēji bija paredzēts, ka visas idejas tiks apkopotas un jau šobrīd nodotas Talsu novada pašvaldībai, tad iecere mainījās – jūlija sākumā aktīvākie iedzīvotāji vēlreiz nāks kopā, lai papildus arī paši izstrādātu konkrētas rīcības un, cik iespējams, saviem spēkiem uzlabotu vidi sev apkārt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt