Dienas ziņas

Stipendijas motivē skolēnus mācīties labāk

Dienas ziņas

Latgales zoodārzā šogad gaidāmas izmaiņas

Talsu veselības centrā jauni speciālisti

Talsos «savervēti» virkne jauno ārstu; daudzi pacienti nereti dodas uz Rīgu

Ja reģionālajās slimnīcās ir speciālistu trūkums, tad poliklīnikās un veselības centros speciālistus piesaistīt ir vieglāk. Talsu veselības centrā divu gadu laikā izdevies piesaistīt vairāk nekā 20 jaunos speciālistus.

Ķirurgs proktologs, oftalmologs, traumatologs ortopēds, bērnu ķirurgs – tie ir tikai daži no speciālistiem, kuri pēdējā gada laikā sākuši strādāt Talsu veselības centrā.

Lai gan tiek piesaistīti jauni ārsti, liels darbs jāiegulda arī ģimenes ārstu un iedzīvotāju informēšanā, jo aptaujātie cilvēki min, ka pie nepieciešamajiem speciālistiem viņi joprojām dodas uz Rīgu. Piemēram, Antons Beļavskis uz Rīgu dodas, lai apmeklētu Onkoloģijas centru. "Viss ir Rīgā, un tikai uz Rīgu braucam pie ārstiem. Mums tikai Rīgā viss koncentrējās. Visi speciālisti, visi ārsti ir Rīgā," viņam pievienojas Kaltenes iedzīvotāja Inga Kalniņa.

2015.gadā Talsu veselības centrā bija 49 darbinieki, bet, iesākot 2017. gadu, centrā strādā jau 70 darbinieki.

Ar ilgstošu un mērķtiecīgu darbu centra vadība vēlas nodrošināt novada iedzīvotājiem ērtāku un individuālāku medicīnas pakalpojumu pieejamību. "Ieguvēji ir talsinieki, kuri var ļoti veiksmīgi sagatavoties pirmsoperācijas periodā, saņemt palīdzību pie šiem pašiem speciālistiem stacionārā Rīgā, Ventspilī, Kuldīgā un pēc tam arī veikt šo te pēcoperācijas procesa novērtējumu uz vietas savā pilsētā," norādīja Talsu veselības centra valdes priekšsēdētāja Ingrīda Savicka.

Tas, ka uz Talsiem ierodas speciālisti no Rīgas, nereti dod iespēju iedzīvotājam ietaupīt ne tikai laiku, bet arī finansiālos resursus. Talsos pacientus konsultē arī augstas klases speciālisti, kuri Latvijā strādā ar dažādām un jaunām metodēm. Darbs reģionā viņiem šķiet interesants un tajā pašā laikā arī grūtāks.

"Saslimšanas jau ir tādas pašas. Dažreiz ir grūtāk pielāgot diagnostiku un ārstēšanu," saka ķirurģe proktoloģe Baiba Putniņa. "Ir jāsaprot, ka varbūt nav iespējams pacientu nosūtīt uz blakus iestādi vai blakus kabinetu, ir jāpadomā, "jāsamenedžē" tas laiks un tās iespējas, lai pacientam būtu iespējams saņemt to vajadzīgo diagnostiku un ārstēšanu," teica Putniņa.

Talsu veselības centrs turpina strādā pie jaunu speciālistu piesaistes, jo ir nepieciešams mazināt gaidīšanas rindas pie neirologa, ginekologa dzemdību speciālista.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti