Ārpus Rīgas

Kuldīgā top jaunas pastaigu takas Ventas krastā

Ārpus Rīgas

Rēzeknes novadā konstatēta bīstamā augļkoku slimība - bakteriālā iedega

Avīzes "Talsu Vēstis" žurnāliste Mārīte Jankelēviča par ielu pārbūvi Talsos

Talsos pēc trīs ielu pārbūves sola radīt 40 jaunas darbavietas

Talsos, tā dēvētajā Lauktehnikas rajonā, kur atrodas daudzi uzņēmēji, pārbūvēs trīs ielas, un šo notikumu vietējie iedzīvotāji sauc par vēsturisku, bet uzņēmēji pēc ielu pārbūves sola pat izveidot jaunas darbavietas, Latvijas Radio pastāstīja “Talsu Vēstu” žurnāliste Mārīte Jankelēviča.

Plānots pārbūvēt Raiņa ielu, Celtnieku iela un Laukmuižas ielas. Pārbūvēt šīs ielas uzņēmēji prasījuši jau vairākus gadus, jo šī infrastruktūra palīdzēs daudziem uzņēmējiem šajā rajonā, un uzņēmumi pēc ielu pārbūves gatavi paplašināties un pat izveidot aptuveni 40 jaunas darbavietas.

Šogad augustā sāks pārbūvēt Raiņa ielu, atjaunos ne vien ielu, bet nobrauktuves pie blakus esošajām mājas, pārbūvēs ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus, izveidos gājēju un veloceliņu. Darbus plānots pabeigt nākamgad, bet ielu pilnībā neslēgs. 

Raiņa ielas pārbūve izmaksās nepilnus 2,5 miljonus eiro, no kuriem Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējums būs 400 000 eiro, 500 000 eiro būs valsts budžeta finansējums, bet 1,5 miljonu eiro finansēs pašvaldība caur aizņēmumu no Valsts kases.

Savukārt tas, kad sāks Celtnieku un Laukmuižas ielu remontu, vēl nav zināms, pašlaik gaida projekta apstiprinājumu, lai saņemtu ES līdzfinansējumu. Šo ielu remonts izmaksās 1,8 miljonus eiro – no ES fondiem plānotais līdzfinansējums ir 1,5 miljonu eiro, pašvaldības līdzfinansējums būs nepilni 300 000 eiro un valsts finansējums – 89 000 eiro.

Ielas ir bēdīgā stāvoklī, un uz tām ir intensīva satiksme, tās arī savieno Pastendi ar Talsiem, pa šo posmu var aizbraukt uz Ventspili un Rīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti