Dienas ziņas

Izsludina konkursu uz Latvijas Radio valdi

Dienas ziņas

Valsts prezidents Ludzā tiekas ar uzņēmējiem

Starptautisks projekts "Dari, ko mīli"

Talsos jaunieši mācās sevi «pārdot» potenciālajam darba devējam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

30 jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Maķedonijas ieradušies Talsu novada Laidzē, lai nedēļas laikā ar neformālās izglītības metodēm iemācītos sevi prezentēt potenciālajiem darba devējiem. Projektā "Do what you love" jeb "Dari, ko mīli” jaunieši dalās savā pieredzē par darba iespējām, izzina paši sevi un savas stiprās puses un arī iepazīst darba situāciju partnervalstīs.

Radošu CV veidošana, talantu identifikācija, lomu spēles par karjeru, tikšanās ar uzņēmējiem ir tikai daļa no aktivitātēm, kurās projekta laikā jaunieši piedalās. Pats svarīgākais esot jaunietim saprast, kas viņam patīk, ko viņš vēlas darīt savā dzīvē, un apzināt iespējas, kur savus talantus var realizēt tā, lai ar to pelnītu. Jaunieši tiek motivēti jau šodien sākt domāt par darba iespējām un nākotni ārpus sociālajiem tīkliem.

'"Jauniešiem ir iespēja iegūt darbu, bet bieži vien viņiem trūkst pieredzes, dažiem pat nav izglītības. Un vienmēr ir jautājums – kā dabūt darbu, ja darba devējs prasa pieredzi. Šī ir iespēja kaut kādu pieredzi iegūt," teica projekta dalībniece Merilina Endersa no Igaunijas.

Projekts balstās uz neformālās izglītības metodēm. Jauniešiem nav jāapmeklē lekcijas un jāklausās teorijās. Viss tiek darīts praktiski, pašiem iesaistoties. Tā kā projekta dalībnieki ir vecumā no 15 līdz 20 gadiem, liela daļa ir pieraduši pie formālās izglītības, un tas ir viens no projekta izaicinājumiem. Lai izzinātu sevi un savu potenciālu darba tirgū, atbildes ir jāmeklē sevī.

"Es gribu darīt to, ko mīlu. Un šeit es sāku saprast, kas man patīk. Pēc iegūtajām zināšanām es tagad saprotu, kādas ir manas iespējas darba tirgū, man tikai pašam tās jāatrod," teica Vladimirs Ristoskis no Maķedonijas.

Mācīšanās un pieredzes gūšana nenotiek tikai projekta programmas. Brīvajā laikā jaunieši dalās ar informāciju par darba iespējām, iedvesmo viens otru ceļot un pamēģināt strādāt starptautiskā vidē. Kā atzīst dalībnieki no Maķedonijas, Latvijā un Igaunijā jauniešiem esot lielākas iespējas iegūt darbu.

"No igauņiem un latviešiem es uzzināju, ka viņiem ir vasaras darbs. Tas ir ļoti neparasti mums, maķedoniešiem. Vairums maķedoniešu jaunieši vasarās nestrādā, bet tā ir laba pieredze, ko varētu realizēt, atgriežoties mājās," sacīja Vladimirs Ristoskis.

Projekta noslēgumā visi jaunieši iegūs "Youthpass" jeb Jaunatnes pasi, kas ir sertifikāts, kurā ir apraksts par projektu, tā aktivitātēm un jauniešu pašnovērtējums par iegūtajām prasmēm un iemaņām. Jaunatnes pasi pēc tam var izmantot, iestājoties augstskolā vai meklējot darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti