Dienas ziņas

Pieaugs maksājumi par gāzi

Dienas ziņas

Aizvadīta Valmieras teātra 90 gadu jubileja

Bezdarbnieces apgūst drēbnieka profesiju

Talsos bezdarbnieces apgūst drēbnieka profesiju

Pašu šūtu drēbju modes skate – tā Talsos drēbnieku kursu noslēgumu svinēja jaunās šuvējas. Tomēr viņas neslēpj, ka šūšanas nozarē darba tirgū iekļauties būs grūti, jo novadā nav darba piedāvājumu un iegūtās pamatprasmes vēl būtu jāpilnveido.

Ar  Nodarbinātības valsts aģentūras izsniegtajiem kuponiem oficiāli reģistrētiem bezdarbniekiem ir iespēja četru līdz sešu mēnešu laikā apgūt jaunu arodu. Divu bērnu māmiņa Elīna Freipiča atklāja, ka drēbnieka kursi sniedza viņai profesionālas prasmes, taču ar vienu apmācības kursu nepietiek, lai vēlāk atrastu darbu šūšanas nozarē. „Četros mēnešos nav iespējams iemācīties pilnīgi visu. Tur ir jāņem un jāmācās, un jāmācās, jo visam ir savi knifiņi, kas ir jāapgūst, to nevar tā uzreiz iemācīties," saka Freipiča.

Lija Dunska drēbnieku kursus vada jau sesto gadu un atzīst, ka sākotnēji gada laikā ir realizējies tikai viens kurss, taču tagad interese apgūt drēbnieka arodu ir pieaugusi. Kursa vadītāja norāda, ka jaunajām šuvējām iekļauties darba tirgū nenozīmē vien tikai griezties pie darba devējiem, bet arī viņas pašas var dibināt savu uzņēmumu un sniegt šūšanas pakalpojumus. „Es esmu dzirdējusi, ka Talsos mani kursanti ir jau klientēm šuvuši. Un tas jau vien ir novērtējams, jo, protams, katra paša iniciatīva ir tā, ko viņš darīs tālāk, vai viņš ies kaut kur vēl pilnveidoties," norāda Dunska.

Aptaujājot jaunās drēbnieces, viņas atklāja, ka pagaidām dibināt savu uzņēmumu neuzdrošinās. Viņas turpinās praktizēties, šujot apģērbus gan sev, gan tuviniekiem. Taču drēbniecei Elīnai ir jau arī pieteikušies pirmie klienti, un viņa norāda, ka drēbnieka kursi sniegs lielākas iespējas atrast darbu ne tikai šajā nozarē. Tas dod lielisku iespēju realizēt savus sapņus, savas idejas, tas paplašina skatījumu uz daudzām lietām. "Tas iemāca domāt ne tik vienveidīgi. Tas iemāca, ka var riskēt gan filozofiskā veidā, gan praktiskā veidā," saka drēbniece Liene Bērziņa.

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras datiem novembra un decembra aktuālās vakances šuvēja un šūšanas iekārtu operatora amatā visā Latvijā ir vien 18, un neviena no tām nav Talsu novadā. Taču drēbnieka kursi bezdarbniecēm sniedz pamatprasmes, lai tālāk pilnveidotos pašu spēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt