Dienas ziņas

Kompetenču izglītība - Valdorfa pedagoģijas pamats

Dienas ziņas

Top politiskā apvienība

Talsos atsaucību gūst skaļās lasīšanas sacensība

Talsos atsaucību gūst lasīšanas sacensība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Skaļi, izteiksmīgi un aizrautīgi stāstīt par savu izvēlēto grāmatu bērnus aicināja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Arī astoņas Talsu, Dundagas un Rojas novada skolas atsaucās aicinājumam lasītprieku veicināt savu skolēnu vidū. Sacensībā iesaistījušies 30 reģioni.

Lai pievērstu jauniešu uzmanību grāmatu lasīšanai un veicinātu lasīšanas prasmes, konkurss notika arī Talsu reģiona skolās. Pirmajā kārtā, kas notika vietējās skolās un bibliotēkās, piedalījās vairāk nekā 500 piekto un sesto klašu skolēni. No tiem tika atrasts labākais lasītājs, kurš tālāk devās uz pusfinālu reģionā. Talsu reģionā no deviņiem labākajiem žūrija noteica vienu čempionu, kas Talsu novadu pārstāvēs nacionālajā finālā Rīgā.

“Iet jau laikam diezgan grūti, jo tā lasīšana nav tā stiprā puse, un tad tiešām izkristalizējās tie labākie, kuri lasa šīs grāmatas un kuriem ir interese par grāmatām,” saka Valdemārpils, Tiņģeres un Īves kultūras nama vadītāja Sigita Līdaka.

Lai sagatavotos konkursam, skolotāji un bibliotekāri palīdzēja jauniešiem saprast, kā atrast grāmatas, kas vislabāk ir piemērotas skaļai lasīšanai. Dalība sacensībās esot veicinājusi bērnos vēlmi izlasīt vismaz vienu grāmatu un atrast to fragmentu, ar kuru varētu ieinteresēt arī citus.

“Kad nāk uz bibliotēku, visi jau ir pie datoriem, neviens nelasa grāmatas. Es esmu, var teikt, vienīgais, kas daudzas grāmatas ņem no bibliotēkas,” stāsta Marats Kušinskis, konkursa dalībnieks no Valdemārpils vidusskolas.

“Es personīgi lasu, jo var iegūt kādu atziņu, kādu domu. Grāmatā tas viss ir pateikts,” stāsta Līva Egīte, konkursa dalībniece no Talsu sākumskolas.

Žūrijas komisija vērtēja lasīšanas tempu, prasmi likt akcentus un skaidri izrunāt vārdus, kā arī to, vai lasītājs spēj aizraut klausītājus.

Aktieris Rihards Lepers uzsver – ir labi, ka ir šādi lasīšanas konkursi, jo tas dod jauniešiem pieredzi, uzstājoties auditorijas priekšā, kas noderēs arī turpmākā dzīvē. “No viena lasījuma patiesībā nav nemaz tik viegli saprast, kā tu lasi, jo tu tik pat labi vari to iemācīties un notēlot, ka šī ir tava pārliecība. Un, ja tu labi tēlo, tam var noticēt. Gribētos pat paklausīties vairāk. Bet ir talantīgi lasītāji, domātāji,” saka Lepers.

Visvairāk punktu un ceļazīmi uz konkursa finālu ieguva Līva Eglīte. Viņa kopā ar savu klasi šī gada maijā dosies uz Rīgu, Latvijas Nacionālo bibliotēku, un cīnīsies par iespēju iegūt Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktora titulu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti