Dienas ziņas

Popularizē tiešo iepirkšanos

Dienas ziņas

Biškopis, kurš laikā nav reģistrējis savas bites

Talsi māca, kā sadarboties senioriem un jauniešiem

Talsi māca senioru un jauniešu sadarbību

Vai jaunieši un seniori var sadarboties un kopā pavadīt savu brīvo laiku? Talsu novads saka „jā!” un par savu pieredzi šajā starppaaudžu sadarbībā, gatavi stāstīt arī citiem. Un mācīties vēlas ne tikai citi Latvijas novadi, bet arī Eiropas valstis, kuru pārstāvji šonedēļ pulcējās Talsos.   

2002. gadā Talsu pensionāru biedrība pēc jauniešu iniciatīvas uzsāka sadarbību. Biedrība ir  pirmā senioru organizācija Latvijā, kura veido pasākumus kopā ar jauniešiem.  Tiek rīkotas sporta sacensības, dažādi atpūtas vakari, un par ikgadēju tradīciju kļuvuši “Dziesmu dueļi”, kuros piedalās vairāki novadi un sacenšas dziedāšanā.

Šobrīd tiek uzsākta jauna sadarbība ar Talsu Bērnu un jauniešu centru, un vietējās pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Antons Kivlenieks cer, ka tā dos jaunas iespējas.

„Jo ciešāka būs šī sadarbība un būs kontakti, jo labāk mēs viens otru izpratīsim,” pārliecināts Kivlenieks.

Pārstāvji no Somijas, Polijas, Vācijas, Horvātijas, Čehijas, Rumānijas, Lietuvas, Serbijas un Latvijas iepazinās ar dažādu jauniešu un senioru organizāciju darbu un sociālajām iestādēm. Pamatā tas ir brīvprātīgais darbs, kad kopā darbojas gan jaunieši, gan vidējā vecuma cilvēki, gan seniori. Kā saka projekta vadītājs Marko Mellū, projekta mērķis ir savest kopā profesionāļus, kuri strādā ar senioriem, lai dalītos pieredzē un varētu veidot kopīgus projektus.

„Tas izaicinājums ir tāds, ka visi lēmumi tiek pieņemti nacionālā līmeni – ministrijas diskutē savā starpā, bet nediskutē tie cilvēki, kuri strādā darbu praktiski starptautiskā līmenī, un tas ir ļoti svarīgi. Ir svarīgi, ka viņi tiekas un saprot, par ko ir runa,” uzver Mellū.

Dalībniece no Polijas saka: “Esmu pārsteigta, ka Latviešu jaunieši ir tik aktīvi, jo Polijā viņi ir atturīgāki, kad runa ir par senioriem.” Viņa vēlējās uzzināt, kā Talsu novadā tas ir izdevies.

Talsu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas vietniece Eva Šķubure saka, ka no Talsu pieredzes „laikam ir gatavi vairāk mācīties, tieši no mums, nevis mēs no viņiem”. „Mums ir jādomā par to, kā attīstīt tās mazās un labās idejas plašākā mērogā,” norāda Šķubure.

Projekta dalībvalstu pieredze liecina, ka viņu sadarbība ar senioru organizācijām ir profesionālā līmenī, tur šo darbu veic par samaksu, tāpēc tika izteikta atzinība, ka Talsu jaunieši darbojas brīvprātīgi, un citas valstis to vēlas pārņemt savā praksē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt