Tālrunis pieteikumiem vakcīnai pret Covid-19 – pirmajās stundās pārslogots (precizēts)

Trešdien, 10. februārī, darbību sākusī tālruņa līnija 8989, lai pieteiktos vakcīnai pret Covid-19, pirmajās stundās ir ļoti noslogota, un iedzīvotājiem var nākties gaidīt rindā.

ĪSUMĀ:

  • Pirmo dienu vakcīnām pret Covid-19 var pieteikties pa tālruni 8989.
  • Pirmajās stundās zvana daudzi un telefona līnija ir noslogota. 
  • Tāpēc tālruņa līnijas operatoru skaitu plāno palielināt.
  • Zvaniem no ārzemēm var izmantot tālruņa numuru +371 67130010.
  • Prasmīgos interneta lietotājus aicina pieteikties vietnē manavakcina.lv.

Tālruņa līnija vakcīnu pieteikumiem sāka darboties trešdienas rītā. Tās darba laiks ir katru darba dienu no plkst. 9 līdz 17.

Vairāki Latvijas Radio klausītāji ziņo, ka dienas pirmajā pusē jaunā tālruņa līnija nav sazvanāma. Par to pārliecinājās arī radio korespondenti.

Vakcinācijas projekta birojā apliecināja, ka iedzīvotāju lielās intereses dēļ tālrunis ir ļoti noslogots un zvanītājiem var nākties gaidīt rindā.

“Bet mēs redzam un prognozējam, ka ar laiku pakalpojuma serviss uzlabosies un noteikti iedzīvotājiem nebūs tik ilgi jāgaida rindā. Jo ir plānotas un skatītas iespējas palielināt personāla apjomu,” pastāstīja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda. Pašlaik šajā tālruņa līnijā strādā 10 operatori.

Turklāt iedzīvotāju interese par tālruņa līniju sākotnēji tikai palielinās. Rīta stundās gaidīšanas laiks līdz savienojumam sasniedzis aptuveni 12 minūtes, tomēr dienas laikā tas samazinājās. "Joprojām jāatzīst, ka gaidīt savu sarunas laiku nākas. Tiem iedzīvotājiem, kuri šobrīd uzskata, ka tas ir par ilgu, mēs lūdzam zvanīt rīt, parīt un aizparīt un pieteikties. Tas, ka piesakās ar dažu dienu starpību, neko nemaina," sacīja Strazda.

Vienlaikus paredzēts, ka telefoniski vakcinācijai iespējams pieteikties arī no ārzemēm.

Šobrīd zvaniem no ārzemēm var izmantot tālruņa numuru +371 67130010, lai pieteiktu senioru vakcīnai, informēja SPKC.

Precizēta informācija par tālruņa līnijas darbības nodrošināšanu - to neveic Rīgas Austrumu slimnīca, bet ārpakalpojuma sniedzējs.

Lai nepārslogotu tālruņa līniju pirmajās darbības stundās un dienās, visus prasmīgos interneta lietotājus aicina pieteikties vietnē manavakcina.lv. Turklāt portālā manavakcina.lv pieteikšanās šobrīd norit bez aizķeršanās. Kopumā gan portālā, gan pa tālruni pret Covid-19 vakcīnai pieteikušies teju 73 500 cilvēku, no kuriem trešdien telefoniski - vairāk nekā 1300.

Veicot zvanu, iedzīvotājiem būs sevi jāidentificē ar personas kodu un vārdu/uzvārdu un jānorāda savs tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese. Iedzīvotāji varēs norādīt arī otru – kāda tuva cilvēka – tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks. VM aicina iedzīvotājus būt gataviem nosaukt savu personas kodu un vārdu uzvārdu, kā arī zināt otru telefona numuru, kuru norādīt pieteikumā, ja tāda nepieciešamība un vēlme ir.

Februāra beigās plānots sākt arī pirmo senioru vakcināciju, tāpēc īpaši aicina visus seniorus, kas vecāki par 70 gadiem, jau drīzumā sevi piereģistrēt pa tālruni 8989, lai vakcīnu pieejamības brīdī varētu operatīvi sazināties un veikt vakcināciju.

"Tajā brīdī, kad vakcīnas lielā apjomā būs pieejamas Latvijā, mums ir nepieciešama viena centralizēta vietne, kurā mēs redzam, ka tik liels iedzīvotāju skaits ir pieteicies. Mums ir zināmi visi vakcīnu pakalpojuma sniedzēji, vakcinēšanās nodrošināti, un mēs varam ātri iedzīvotājus sadalīt pa grupām, lai šo vakcinēšanās procesu nodrošinātu. Tas ir nepieciešams ātrākam un jaudīgākam vakcinācijas procesam," skaidroja Strazda.

KONTEKSTS:

Pērn 28. decembrī Latvijā sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19. Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt aptuveni 30 000 mediķu, un nākamā vakcinējamo grupa ir sociālās aprūpes centru darbinieki un iemītnieki.

Kopumā Latvijai līdz šim piegādātas 41 025 vakcīnu devas – ražotāja “Pfizer-BioNTech” vakcīnas “Comirnaty” saņemtās piegādes (26.12.2020. – 9750; 04.01.2021. – 13 650; 11.01.2021. – 6825), ražotāja “Moderna Biotech Spain, S.L.” vakcīnas “Moderna” saņemtās piegādes (12.01.2021 – 1200; 31.01.2021. – 2400), ražotāja “AstraZeneca” saņemtā piegāde (07.02.2021. – 7200).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt