Panorāma

Panorāma

Panorāma

Adopcijā uz ārzemēm 10 gados atdoti 1367 Latvijas bērni

Sakārto nodegušās baznīcas teritoriju

Talcinieki sakopuši nodegušās Siguļu baznīcas teritoriju

16.decembrī Carnikavas novada Siguļos notika talka, kuras dalībnieki sakopa pagājušajā svētdienā nodegušā dievnama teritoriju.

Ādažu Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons stāsta, ka uz ugunsnelaimes seku sakopšanas talku ieradušies aptuveni pussimts brīvprātīgo, kuru vidū bijuši ne tikai draudzes locekļi, bet arīdzan Nacionālo bruņoto spēku kareivji un Carnikavas pašvaldības pārstāvji. Cilvēku atsaucība bijusi liela un arī paveikt izdevies daudz.

"Īstenībā pāris stundu laikā tie galvenie lielie darbi, ko ar rokām varēja izdarīt, tika padarīti," stāsta Jēkabsons. "Pārējo tehnika sakrāva kaudzēs. Tika atlasītas ārā kādas senās detaļas, kas paliks piemiņai."

"17.decembrī plkst. 15 Carnikavas Tautas namā "Ozolaine" ir ieplānots dievkalpojums, bet pēc tam ir pulcēšanās pie kafijas un dalīšanās domām par to, kas bija, kas ir un kas nāks. Galvenā doma, ka pie krāsmatām mēs nepaliksim un Carnikavas novadam atkal būs savs dievnams," turpina Jēkabsons.

Jau vēstīts, ka naktī uz svētdienu, 10.decembri, Carnikavā nodegusi gandrīz restaurētā Siguļu baznīca, kas bija vietējās nozīmes kultūras piemineklis. Visi lielie restaurācijas darbi baznīcā jau bija noslēgušies, vēl bija atlikuši iekšdarbi, un Siguļu baznīcu bija iecerēts atvērt uz Latvijas simtgadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti