Panorāma

Igaunijā palīdzību uz robežas sniedz valsts iestādes

Panorāma

Par britu premjerministru kļūs Riši Sunaks

Uzstādīšanai trūkst 3500 eiro

Taktilā Brīvības pieminekļa uzstādīšanai trūkst 3500 eiro

Saziedota visa nepieciešamā summa, lai bronzā atlietu Brīvības pieminekli neredzīgajiem, tomēr fonds "Nāc līdzās" atkal lūdz līdzcilvēku atbalstu, – lai pieminekli novietotu blakus īstajam Brīvības piemineklim, trūkst trīsarpus tūkstoši eiro.

Piemineklis šobrīd atrodas tēlnieka darbnīcā un tā autori dara visu iespējamo, lai jau 18. novembrī pieminekli Braila rakstā varētu atklāt.

Ar juveliera instrumentiem un juveliera precizitāti turpinās darbs pie bronzā atlietā pieminekļa tēlu grupām. Tēlnieks Kārlis Alainis norādīja: "Noprecizēt visas nianses un montāžas vietas. Tas ir neredzams, bet ļoti darbietilpīgs process. Man pašam liekas interesanti tas neparastais rakurss. Redzēt pieminekli no putna lidojuma."

Taktilais Brīvības piemineklis.

Savukārt tēlnieks Ivars Miķelsons skaidroja: "Parastu bronzas lējumiem gadās asākas vietas, ir svarīgi visu mīkstināt, maigāku noslīpēt. Lai pirksti nesaduras. Vēl patinēs, tumšinās, lai ieņem bronzas tonalitāti. Un montēs visu kopā."

Tāpat atliets kvadrātkods, kuru noskenējot, var klausīties informāciju par pieminekli.

Idejas autori priecājas, ka nauda šim taktilajam piemineklim ir saziedota, tomēr šobrīd trūkst tikai 3,5 tūkstoši eiro uzstādīšanai.

"Liels paldies visiem, kas ziedoja! Savācām vajadzīgo summu, bet, kad mēs iesniedzām projektu, tad nebija pat sācies karš Ukrainā. Ir citas izmaksas šodien, un mums šodien pietrūkst 3500 eiro. Ja 3500 cilvēku noziedos vienu eiro... mums būs!" pauda fonda "Nāc līdzās" valdes priekšsēdētāja Sarma Freiberga.

Pieminekli plānots atklāt 18. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti