Dienas ziņas

Kritizē ieceri atcelt sporta būvju finansēšanu

Dienas ziņas

Tieslietu nozari vērtēs ārzemju auditori

Taksometru vadītāji pieprasa ieviest patentmaksu

Taksometru vadītāji pie Satiksmes ministrijas prasa nozarē ieviest patentmaksu

Vairāki taksometru vadītāji otrdienas rītā pulcējās pie Satiksmes ministrijas, lai protesta akcijā aicinātu ieviest patentmaksu taksometru vadītājiem, novēroja Latvijas Televīzija (LTV). Kopumā ap ministrijas ēku otrdien riņķoja 40 taksometri, bet aptuveni 20 cilvēki pulcējās pie ēkas durvīm ar plakātiem un bēru vainagiem. Taksometru vadītāju piketam par nozares kritisko stāvokli ik pa laikam ar signālskaņām pievienojās arī garāmbraucošie kolēģi.

Latvijas Taksometru arodbiedrība otrdien plkst.10 pie Satiksmes ministrijas (SM) Gogoļa ielā 3 sāka piketu, lai pievērstu uzmanību kritiskajai situācijai vieglo taksometru nozarē un aicinātu ieviest patentmaksu, kas garantētu taksometru vadītāju sociālo apdrošināšanu. Piketētāji pieprasīja patentmaksas ieviešanu taksometru vadītājiem. Tā  garantētu, ka par darbinieku tiek veiktas sociālās iemaksas.

Ar iepriekšējās Saeimas lēmumu sociālais nodoklis tagad tiek maksāts par automašīnu, nevis par tā vadītāju, turklāt vienam taksometram var būt vairāki vadītāji. Pēc šīm izmaiņām ēnu ekonomikas līmenis nav samazinājies un taksometru šoferi ir palikuši bez sociālās apdrošināšanas, sacīja Latvijas Taksometru arodbiedrības vadītājs.

"Iepriekšējā Saeima vēsturē ieies ar unikālu nodokļu risinājumu - sociālais nodoklis tika uzlikts automašīnām, nevis to vadītājiem. Varēja viegli paredzēt, ka šis nodoklis izgāzīsies, jo šāds modelis neļauj identificēt personas, par kurām ir nomaksāts sociālais nodoklis. Pēc šīm izmaiņām ēnu ekonomikas līmenis nav samazinājies un taksometru vadītāji ir palikuši bez sociālās apdrošināšanas," iepriekš pauda arodbiedrībā.

Latvijas Taksometru arodbiedrībā arī atzīmēja, ka pasažieru pārvadājumu nozarē sociālā nodokļa nomaksa ir vitāli svarīga, tādēļ ministrija tiks aicināta nekavējoties ieviest patentmaksu kā nodokļu nomaksas instrumentu, kas ietver gan sociālo nodokli, gan iedzīvotāju ienākuma nodokli. "Ceram, ka satiksmes ministrs Tālis Linkaits ieklausīsies taksometru vadītājos un izlēmīgi risinās sociālā nodrošinājuma un ēnu ekonomikas samazināšanas jautājumus," iepriekš pauda arodbiedrībā.

Tomēr jaunais satiksmes ministrs pie piketētājiem neiznāca un uzsvēra, ka sarunas risināt ar viņiem neplāno. "Es sarunās ar taksometru mafiju nevedu, es sarunas vedu tikai ar tiem uzņēmumiem, kas kārtīgi nomaksājuši visus nodokļus un par kuriem nav pārmetumu par pasažieru apkrāpšanu. Man mērķis ir izsvērt pēc visu drazu, kas tur ir ievākusies ārā no lidostas. Paredzēt, lai pasažieri nav vairāk apkrāpti nedz lidostā, nedz pie pasažieru ostas, nedz kur citur Latvijā, ar to es arī visu laiku nodarbojos," Linkaits teica Latvijas Televīzijai. Ministrija ierosina šos objektus pievienot īpašo objektu sarakstam. Īpaša būs arī maksa par braucienu. Pirmos grozījumus varētu pieņemt 1. maijā.

Līdzīgu viedokli Linkaits atkārtoja arī Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena", norādot, ka ar arodbiedrību sadarbība neveidojas. "Mums ir informācija, ka arodbiedrība pārstāv to taksometur daļu, par kuriem ir sūdzības par pakalpojumu kvalitāti, augstiem rēķiniem un jumtošanu," teica ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt