Krustpunktā

Diskusija par marihuānas legalizāciju medicīniskām vajadzībām

Krustpunktā

Žurnālisti komentē faktus par Rīgas Satiksmi, banku riskiem un korupcijas skandālu Lietuvā

Krustpunktā - satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Taksometriem lidostā plāno no maija ieviest «brauciena vaučerus»

Satiksmes ministrija iesniegusi valdībā priekšlikumus “taksometru haosa” sakārtošanai Rīgas lidostā. Tie paredz ieviest arī fiksētu maksu par braucienu no lidostas uz pilsētas centru – “vaučeru”, kuru iegādājoties un uzrādot šoferim, pasažieris varēs nokļūt savā galamērķī pilsētas centrā, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Viņš pastāstīja, ka valdībā iesniegtais projekts paredz noteikt īpašas prasības taksometriem, kuri strādā lidostā, autoostās, ostās, dzelzceļa stacijās. Šiem pakalpojumu sniedzējiem būs jāatbilst noteiktām kvalitātes prasībām, tad varēs saņemt licenci darbam šajos objektos.

Tāpat iecerēts ieviest vaučerus braucienam uz centru, ko pasažieri varēs iegādāties kioskā lidostā, internetā vai pie savas aviokompānijas. Tam būs fiksēta cena un ļaus nokļūt savā mērķī konkrētajās pilsētas daļas robežās.

Linkaits norādīja, ka ministrija nenoteiks, kāda būs šī brauciena fiksētā cena, to noteiks pārvadātāji un konkurence. Viņš atturējās arī nosaukt aptuvenas cenas, bet atzina, ka sarunās ar pārvadātājiem šāda iespēja apspriesta, un viņi atzinuši, ka tas ir izdarāms.  

Savukārt, ja pasažieris brauc tālāk vai kādā unikālā virzienā, viņš varēs izvēlēties kādu no kompānijām, kas sniedz pakalpojumus lidostā vai dzelzceļa stacijā, un tām būs zināms un saprotams tarifs, stāstīja ministrs.

Tāpat regulējums konkrēti definēs, ka mobilās lietotnes, ar kuru palīdzību iespējams izsaukt taksometru ar balto numuru, ir nevis parastas interneta platformas, bet komersanti, kas sniedz taksometra pakalpojumus. Tas nozīmēs, ka uz mobilajām aplikācijām attieksies reģistrēšanas nosacījumi un platformai būs jāpakļaujas noteiktām prasībām un kontrolēm, informēja Satiksmes ministrija.

Tāpat jaunais regulējums ierobežos pārvadātāju iespējas krāpties, fiktīvi piemērojot klientiem atlaides. Kontrolējošās institūcijas kā regulāru praksi taksometru jomā ir fiksējušas atlaižu piešķiršanu 99 % apmērā, kaut gan realitātē klientam atlaide nav piemērota vispār. Pārvadātājs pēc brauciena veic manipulācijas ar skaitītāju, klienta veikto apmaksu oficiāli nereģistrējot. Jaunajos noteikumos tiks iestrādāts atlaides slieksnis 50 % apmērā un to varēs piemērot tikai pirms brauciena uzsākšanas.

Regulējumā tiks iekļauta vēl viena norma klienta aizsardzībai, proti, pasažierim būs tiesības nemaksāt par braucienu, ja taksometra vadītājs nebūs ieslēdzis skaitītāju un par braucienu atteiksies izsniegt čeku. Tāpat pasažierim būs tiesības nemaksāt par braucienu, ja pārvadātājs nebūs ieslēdzis tīmekļvietni vai mobilo lietotni tiešsaistes režīmā, veicot komercpārvadājumu ar vieglo automobili, informēja ministrija.

Iecerēts, ka izmaiņas stāsies spēkā no 1. maija.

KONTEKSTS:

2017. gada septembra sākumā spēkā stājās spriedums, kurš lidostas "Rīga" taksometru joslu pie ielidošanas termināļiem lika atvērt jebkuram šī pakalpojuma sniedzējam. Vairākus mēnešus pēc tam lidosta "Rīga" atzina, ka nav apmierināta ar jauno kārtību, norādot gan uz iespējamiem drošības riskiem, gan kvalitātes kritumu. 

Savukārt no 1. jūnija pašvaldības vairs nevar noteikt maksimālos taksometru tarifu griestus un katrs uzņēmums cenas var noteikt brīvi pēc pašu ieskatiem. Ar jauno kārtību neapmierināti pasažieri - gan ārvalstnieki, kuriem pieprasa nesamērīgu maksu par braucienu, gan vietējie, kuri piefiksējuši taksometru šoferu negodprātīgu rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti