Tadžikistānas kokvilnas kravas lietā aizdomās tur afgāņu izcelsmes Latvijas pilsoni

Personas, kuras tika atzītas par aizdomās turētajām saistībā ar iespējamu atbildību par Tadžikistānas kokvilnas kravas pazušanu vairāk nekā deviņu miljonu eiro vērtībā, ir afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis Gulams Mohammeds Gulami un viņa sieva Valentīna Gulami, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Toms Sadovskis  šo informāciju ne apstiprināja, ne noliedza.

Šī gada pavasarī VP saņēma iesniegumu par Latvijas teritorijā pazudušu Tadžikistānas kokvilnas kravu, ko veikusi personu grupa, izmantojot viltotus dokumentus par kravas īpašnieka maiņu. Par noziegumu tika sākta krimināllieta pēc Krimināllikuma 179.panta 3.daļas par svešas mantas piesavināšanos lielā apmērā un 275.panta 2.daļas par viltotu dokumentu izgatavošanu un izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Par to var tikt piespriesta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

Pēc vairākām kratīšanām Jūrmalā un Rīgā VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki aizturēja četras personas. Turpinot izmeklēšanu, divas no šīm personām - 1968.gadā dzimusi sieviete un 1965.gadā dzimis vīrietis - tika atzītas par aizdomās turētajiem.

Patlaban turpinās lietas pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu šo personu atbildību un pilnīgus lietas apstākļus. Līdz tiesai minētajām personām noteikts drošības līdzeklis - policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Kā liecina ieraksti Tiesu informatīvajā sistēmā, Rīgas pilsētas ziemeļu rajona tiesā tiek skatīta krimināllieta, kurā par krāpšanu apsūdzēta Valentīna Gulami.

2009.gadā laikraksts "Diena" rakstīja, ka Gulami ir saistīts ar Ekonomikas policijas ierosinātu kriminālprocesu par noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu jeb tā saukto naudas atmazgāšanu. Laikraksts toreiz vēstīja, ka šis kriminālprocess nebija vienīgā tiesībsargājošo iestāžu lieta, kas saistīta ar Gulami vārdu, 1999.gadā Gulami bijis pat aizdomās turētais slepkavības lietā.

Vasarā, Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes laikā Tadžikistānā, "Panorāma" vēstīja par Rīgā 2011.gadā pazudušo kokvilnas kravu no Tadžikistānas. Raidījums ziņoja, ka krava viltotu pavadzīmju dēļ pazuda no muitas noliktavas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti