Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«AirBaltic» pārdod obligācijas 200 miljonu eiro apmērā

Tabores pagastā vandāļi izposta kapus

Tabores pagastā vandāļi izposta 50 kapu kopiņas

Teju 50 izpostītas kapu kopiņas Lasenbergas kapsētā – tādu noziegumu Daugavpils novada Tabores pagastā šonedēļ paveikuši vandāļi. Kapsēta ir neliela, aptuveni 100 gadus veca, un šobrīd policijai ir aizdomas, ka postītāji, iespējams, ir bijuši vietējie jaunieši.

Izrakti kapi, vairāki gabalos sasisti pieminekļi un citi postījumi – šāds skats Lasenbergas kapsētā Daugavpils novadā bija redzams vien pirms pāris dienām. Izlauzts un uz ceļa tepat nomests bija arī kapu galvenais krusts. Vēl tagad to visu noraizējusies atminas Tabores pagasta pārvaldes vadītāja Vija Pļaskota, kura pirmā ziņoja policijai par notikušo. "Līdz ar to iebraucu kapos paskatīties, kas notika un konstatēju, ka apmēram divas trešdaļas pieminekļu ir sabojāti, izrauti, nogāzti, un izsaucu Valsts policiju," pauda Pļaskota.

Valsts policija konstatēja, ka kopumā apgānīti teju 50 pieminekļi un krusti, tagad gan lielākā daļa no kapu kopiņām jau sakoptas. Kapos satiktā Tabores pagasta iedzīvotāja Marija norādīja, ka lielais katoļu krusts bijis iznests uz ceļa un samīdīts. "Tas ir … es pat nezinu, kā pateikt. Saka, ka mirušie guļ mierīgi kapā. Briesmīgi! Sieviete vakar šeit vispār gandrīz noģība. Šampanieša pudeles bija sasistas, viss kājām gaisā apgriezts," tā Marija.

Valsts policija iespējamās vainīgās personas ir aizturējusi un trešdien, 24. jūlijā, preses konferencē informēja, ka nozieguma izdarīšanā aizdomās tur vietējos jauniešus, no kuriem tikai viens ir pilngadīgs, dzimis 1994. gadā. Visi bijuši alkohola reibumā. "Kapakmeņu apgāšanā, bojāšanā, iesaistīts bija trīs personas. Pārējie jaunieši nepiedalījās. Viens no viņiem - pilngadīgā persona - jau bija nedaudz saistīta ar likumpārkāpumiem. Saistībā ar šo gadījumu uz šī ceļa braucoša automašīna nakts laikā arī izraisīja ceļu satiksmes negadījumu un uzbrauca arī uz šī krusta," tā policijas Daugavpils iecirkņa Kārtības policijas Sēlijas nodaļas priekšnieks Ivars Poikāns.

Krimināllikums par kapu apgānīšanu paredz piespiedu darbu, naudas sodu vai īslaicīgu brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam. Bargākais sods personu grupai pēc iepriekšējas vienošanās ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trīs gadiem. Vietējie iedzīvotāji un pagasta pārvalde uzskata, ka šādu rīcību labot var tikai ar darbu. "Kā pārvaldes vadītāja runājot ar saviem, ar komunālās nodaļas darbiniekiem, kas sakopj kapiņus, [spriežam] - protams, ka varētu būt piespiedu darbi. Tieši sakopt kapus. Tieši palīdzība cilvēkiem uzlikt. Vislabākais laikam atlīdzināt cilvēkiem tiešos zaudējumus. Brīvības atņemšana? – Tas laikam ir pārāk bargs sods," norādīja Pļaskota.

Tik plaša mēroga cilvēka nodarīti postījumi kapsētai gan pagasta, gan policijas pieredzē notikuši pirmo reizi. "Tas bija pirmais gadījums, kad cilvēks izposta kapus. Bija, ka dzīvnieks pāris kapu vietu nopostījis, bet tā ir pirmā reize un es ļoti ceru, ka manas dzīves laikā pēdējā, ka es saskaros ar šādu nežēlīgu gadījumu," uzsvēra Pļaskota.

Materiālie zaudējumi vēl nav aprēķināti, jo aizvien notiek kriminālprocesa izmeklēšana. Taču cietušie ar iesniegumiem par to var vērsties pagasta pārvaldē un Valsts policijā. Tabores pagasta pārvalde skaidro, ka nedēļu pirms 10. augustā gaidāmajiem Lasenbergas kapusvētkiem vēlreiz apsekos visas kapu kopiņas un sakārtos tās, kam vēl nebūs atradušies saimnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti