Svinīgi uzsāk Ventspils mūzikas skolas un koncertzāles būvniecību

Trešdien, 8.februārī, svinīgi uzsākta Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles būvniecība.  

2019. gadā, kad beigsies būvniecības darbi, uz jauno ēku pārcelsies aptuveni 500 mūzikas skolas audzēkņi un vairāk nekā 100 darbinieki.  Jau trešo mācību gadu skola atrodas pagaidu telpās dažādās vietās pilsētā.

Modernais projekts paredz uzbūvēt ēku, kam būs zems enerģijas patēriņš.  Tieši emisiju kvotu sadalījums Ventspils projektam nonāca sabiedrības par atklātību „Delna” uzmanības lokā.  

Pagājušā gadā Sabiedrība par atklātību “Delna” Satversmes tiesā apstrīdēja Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma piešķiršanu Ventspils projektam, taču Satversmes tiesa sabiedrības iesniegumu noraidīja, un pagājušā gada septembrī tika noslēgts līgums par līdzfinansējumu 15 miljonu eiro apmērā zema enerģijas patēriņa Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas būvniecībai.

Ēkas būvniecībai piesaistīts arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums un finansējums programmā "Izaugsme un nodarbinātība" profesionālo izglītības iestāžu modernizācijai.

Jaunās ēkas kopējā platība būs 6 883 kvadrātmetri, pārsvarā tā būs paredzēta skolas vajadzībām, taču kalpos arī kā reģionāla koncertzāle. Vienlaikus ēkā atradīsies Ventspils Mūzikas vidusskolas bibliotēka, kas būs publiski pieejama, ieskaitot klausīšanās kabīnes. Jaunajā un modernajā ēkā tiks izvietotas koncertērģeles, kas ir pirmais šāda veida instruments Baltijā. Arī šī iecere nonāca viedokļu krustugunīs.

Kopējās mūzikas skolas un koncertzāles projekta izmaksas  ir gandrīz 30 miljoni eiro. Ventspils mūzikas skola ir profesionālās izglītības kompetenču centrs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt