Dienas ziņas

P. Vaska jubileja dzimtajā Aizputē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jūras spēku flotilei jauns komandieris

Svinīgā ceremonijā amatā stājas Jūras spēku flotiles komandieris Vizulis

Pirmdien, 18.aprīlī, Liepājā norisinājās Jūras spēku flotiles komandiera maiņas ceremonija,  ko klātienē vēroja  valsts augstākās militārpersonas un Baltijas valstu  Jūras spēku pārstāvji. Turpmāk Latvijas flotili vadīs admirālis Ingus Vizulis, kurš darba pieredzi  bruņotajos spēkos jau no  deviņdesmito gadu sākuma guvis gan tepat Latvijā, gan ārvalstīs kā militārais atašejs. 

Pirmais pārbaudījums jaunajam komandierim būs maijā, kad Jūras spēku flotile dosies uz vērienīgām  starptautiskajām mācībām.  

Šis ir nozīmīgs brīdis visai Jūras spēku flotilei, jo turpmāk to vadīs flotes admirālis, kas būs vienīgais visās Baltijas valstīs, savā uzrunā uzsvēra aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis ( Zaļo un zemnieku savienība).

Tā ir uzticēšanās, augsta atbildība par veicamajiem uzdevumiem, kā arī  rūpes par flotiles attīstību atbilstoši mūsdienu prasībām. Tas gan nenozīmējot jaunu kuģu iegādi, bet gan esošo restaurāciju un modernu tehnoloģiju ieviešanu, kā arī karavīru apmācību.

 “Jūras spēki nesastāv tikai no kuģiem, tas ir vesels komplekss cilvēku, kas darbojas dažādās jomās. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai varētu savienot modernās tehnoloģijas ar apmācītiem, izglītotiem karavīriem,” uzsvēra Bergmanis.

 

Jūras spēku flotiles admirālis Ingus Vizulis bruņotajos spēkos savu darbību uzsācis pirms 23 gadiem. Bijis Jūras spēku štāba priekšnieks, pildījis Aizsardzības atašeja pienākumus Lielbritānijā, ASV, Kanādā. Jaunais amats ir katra militārā jūrnieka sapnis, kas piepildījies. Veicamo darbu saraksts gan vēl neesot sastādīts, atzīst admirālis.

“Jūras spēki ir ļoti labā stāvoklī, pilda savus uzdevumus ļoti profesionāli. Uzlabot var vienmēr un visu, bet ir tāds teiciens - ja strādā, tad nevajag lauzt,” norādīja Ingus Vizulis.

Savukārt Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube piebilda: “Jūras spēki ir attīstījušies pareizi, profesionāli un arī starptautiski augstu novērtēti, to es varu teikt no savas pieredzes.”

Jau pavisam drīz - maija otrajā nedēļā - Jūras spēku flotile dosies uz vērienīgām starptautiskām mācībām Baltijas jūrā. Jūras spēku flotiles galvenie uzdevumi ir meklēt un iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus, nodrošināt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt