Dienas ziņas

Komisāre: Ir jānotur solidaritāte ar Ukrainu

Dienas ziņas

Meņģelsone: Nav pārliecības par izstrādātu energoneatkarības plānu

Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra spāru svētki

Svin topošā Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra spāru svētkus

Pandēmijas laiks saasinājis mentālās veselības jautājumus – jo īpaši bērniem un jauniešiem, kad notiek strauja attīstība un notiek sarežģīts identitātes veidošanās process. Pēdējos gados pieprasījums pēc palīdzības jauniešu vidū tikai aug. Lai to atrisinātu, jau gada beigās durvis vērs Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs, kura spāru svētki notika šodien.

Jaunais centrs atradīsies Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), un jaunceļamā klīnikas ēka ir pirmā, kas šajā gadsimtā būvēta no pamatakmens. Pēdējos gados pandēmijas laikā pieprasījums pēc palīdzības pieaudzis. Psihiatrs Ņikita Bezborodovs norādīja, ka ilgtermiņa sekas vēl redzēsim, bet divu gadu laikā nozīmīgi pieaudzis pusaudžu skaits, kas nonāk bērnu psihiatrijas klīnikā neatliekamā kārtā emocionālu traucējumu dēļ.

"500 pacienti gada laikā. (..) Šīs ēkas kapacitāte nosegs stacionāro palīdzību, bet turpmākajos gados jāattīsta ambulatorā palīdzība," norādīja Bezborodovs.

Jaunajā centrā plānots sniegt gan ambulatoro, gan stacionāro palīdzību. Te būs augstākā līmeņa speciālistu aprūpe un specializēti pakalpojumi. Piemēram, nodaļa jauniešiem ar ēšanas traucējumiem. Tas nav viena ārsta, bet gan veselas komandas darbs. "Ņemot vērā, cik izaicinoši ir šie traucējumi, tiem plānota atsevišķa nodaļa," atzina psihiatrs.

BKUS valdes locekle Zane Straume piebilda: "Šeit simboliski sāks darbu jaunā bērnu psihiatru komanda un bērnu psihiatrijas māsu komanda, kurai ir milzu nozīme."

Klīnikā plānots izveidot tādu infrastruktūra, kas radīs atveseļošanos veicinošu vidi un arī labāku sadarbību starp dažādiem profesionāļiem. Šajā centrā strādās ne tikai psihiatri, bet dažādi citi speciālisti, kuri visi multidisciplinārās komandās darbosies ar vienu mērķi, lai pēc iespējas labāk palīdzētu pacientiem.

Bērnu slimnīcā informēja, ka topošās Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra ēkas kopējā platība būs 4100 kvadrātmetri, tajā vienlaikus palīdzību varēs saņemt vairāki desmiti pacientu. Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecība Latvijā ir nozīmīgākais ieguldījums bērnu psihiskās veselības infrastruktūrā pēdējos gados, tas šobrīd sasniedz 9,1 miljonu eiro. 

Ēkas forma atgādina atvērtus tauriņa spārnus. Pēc būvdarbu pabeigšanas Bērnu slimnīca vēlas aprīkot topošā centra telpas ar mūsdienīgu inventāru specializētu terapiju vajadzībām, jaunākajām tehnoloģijām, kā arī bērniem patīkamām atpūtas un uzgaidāmajām zonām. Tā kā šobrīd pieejamie finanšu resursi nespēj segt visas vajadzības, Bērnu slimnīcas fonds ir sācis ziedojumu vākšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti