Dienas ziņas

No septembra sāksies braukšanas tarifu izlīdzināšana

Dienas ziņas

Carnikavā apskatāma unikāla leļļu izstāde

Augstākajai izglītībai Rēzeknē - 90

Svin Rēzeknes Augstskolas 90. gadadienu

Latgales reģionā viena no vecākajām mācību iestādēm ir Rēzeknes Augstskola. Tās pamati likti 1925. gadā izveidotajā Rēzeknes Valsts skolotāju institūtā, kas vēlāk pārveidots par Valsts pedagoģisko institūtu. Atzīmējot augstskolas 90. gadadienu, Rēzeknē notika svinīgs pasākums ar kādreizējo absolventu piedalīšanos. Tikšanās daudziem bija iespēja atcerēties savus mācību gadus, atskatīties uz augstskolas vēsturi un attīstību šodien.

Tulki, inženieri, ekonomisti un skolotāji – tādus speciālistus jau 90 gadus sagatavo Rēzeknes Augstskolā, kura juridiski Rēzeknē tika nodibināta 1993. gadā. Lai svētku viesi savām acīm pārliecinātos, kādi šobrīd te ir mācību un darba apstākļi, studenti bija sagatavojuši īpašu ekskursijas maršrutu pa Rēzeknes Augstskolu.

Izglītības iestādes rektors Edmunds Teirumnieks stāsta, ka gadu gaitā Rēzeknes Augstskola kļuvusi par nopietnu reģionālo spēlētāju augstākās izglītības telpā.

"Ņemot vērā pēdējo gadu aktivitātes, pēdējās programmas, kuras mums ir parādījušās, kas ir ar starptautisku saturu, tās tiešām ir vērstas uz to, lai mēs ne tikai paši savus studentus, jauniešus izglītotu, bet iesaistītos krietni plašākā izglītojamo lokā arī ārpus Latvijas," tā Teirumnieks.

Augstskolu Rēzeknē par savu sauc dažādu nozaru speciālisti visos Latvijas novados. Aptuveni 70% Rēzeknes Augstskolas studentu nāk no Latgales un studijas bieži vien apvieno ar darbu. Arī absolventi šobrīd strādā dažādos Latgales uzņēmumos, kas ir rādītājs tam, cik būtiska loma mācību iestādei ir Latvijas izglītības sistēmā un Latgales uzņēmējdarbības vides attīstībā.

"Arī Rēzeknes Augstskolas slava nav tālu jāmeklē, tā ir zināma visā [Latvijas] Republikā, pazīstama ar savu izglītības kvalitāti, ar popularitāti un daudz ko citu," norāda Rēzeknes Augstskolas vieslektore Anna Siderāne

Augstskolas absolvente Kristīne Kokoreviča pauž viedokli, ka Rēzeknes Augstskolai ir ļoti augsts līmenis, kas pēdējos gados ir tikai audzis. "Arī vērojot Rēzeknes Augstskolas attīstību, tas liecina, ka līmenis tikai aug un aug," vērtēja Kokoreviča.

Rēzeknes Augstskolas rektors Edmunds Teirumnieks ir pārliecināts, ka augstskolas prestižs Latvijā kļūst arvien spēcīgāks, kas ir garantija tam, ka šeit augstāko izglītību ieguvušie studenti ir konkurētspējīgi arī darba tirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt