Panorāma

Panorāma

Panorāma

Vai un kāpēc jāmācās tautasdziesmas?

Svētkos pieķerti 16 dzērājšoferi

Svētku laikā uz ceļiem pieķerti 16 dzērājšoferi

Jau tradicionāli svētku brīvdienas uz valsts autoceļiem ir spraigākais darba laiks Valsts policijas darbiniekiem. Neraugoties uz to, ka par gaidāmajiem masveida reidiem tiek brīdināts iepriekš, aizvien atrodas braucēji, kuri pie stūres sēžas pat pamatīgā reibumā.

Pamatīgs sastrēgums otrdien, 26. decembrī, bija uz Brīvības gatves starp Juglu un Berģiem. Tur Valsts policija veica masveida reidu, pārbaudot, vai autovadītāji sēdušies pie stūres reibumā. Alkometrā jāpūš visiem bez izvēles.

Kaut reidu nepieciešamību autovadītāji saprot, daudzi no tiem neslēpj sašutumu, ka šādā veidā tiek būtiski kavēta satiksme.

"(..) Tas viss ir par ilgu. Iedomājaties, ja taksī brauc, cilvēkam nauda jāmaksā," sacīja Valērijs. Savukārt Ivans minēja: "Ja ātrajai palīdzībai vajadzētu kaut kur tikt, tā stāvētu Brīvības ielas pašā sākumā. No "Alfas" rinda gandrīz stāv. Vai tad nevar uz ceļa pārbaudīt katru desmito, katru piekto?"

Policijas pārstāvji gan uzsver – sastrēgumi masveida reidu laikā ir nenovēršami. Labā ziņa – šajā reidā neviens šoferis reibumā nav noķerts. Likumsargi atzīst – braucēju kultūras līmenis pamazām aug.

"Spriežot pēc statistikas, jā, ir mazāk pārkāpumu, mazāk pieķerti. Nav izskausti galīgi, bet to kļūst mazāk," atzina Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes inspektors Gatis Klāviņš.

Tomēr pilnībā bez dzērājšoferu pieķeršanas nav iztikts arī šajos svētkos. Pa divām aizvadītajām Ziemassvētku dienām Latvijā kopumā reibumā pieķerti 16 šoferi.

Vienu šādu – smagās mašīnas vadītāju Sarkandaugavā apturējuši Rīgas pašvaldības policijas darbinieki. Braucēja alkohola koncentrācija izelpā bijusi vairāk nekā trīs promiles.

Ar šādām masveida un bezizņēmuma pārbaudēm autovadītājiem nāksies rēķināties līdz pat 2.janvārim, kad policija ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā pārbaudīs, vai autovadītāji nav sēdušies pie stūres reibumā un bez braukšanas tiesībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti