Sadaļas Sadaļas

Svētku laikā policija aicina atcerēties par mājokļa drošību

Svētku laikā, īpaši gada tumšajos mēnešos, pieaug zādzību skaits no īpašumiem. Tāpēc policija aicina, pirms doties uz svinībām, pārbaudīt, vai aizvērti visi logi un durvis. Par durvju aizslēgšanu jāparūpējas arī tad, kad mājokļa saimnieki ir mājās.

Svētku laikā aicina atcerēties par mājokļa drošībuZane Mače
Igors dzīvo daudzstāvu namā Rīgā. Divistabu dzīvoklī. Kādā vakarā, kad visa ģimene bija mājās, dzīvokli apzaga. Zaglis ienācis koridorā un paņēmis tur stāvošo somu ar naudas maku un citām lietām.

 

"Es biju mājās, sieva bija mājās, pat suns bija mājās. Suns pat neierējās! Neviens neko nedzirdēja. Visi bija mājās, tas notika acumirklī. Blakus stāvēja arī sievas soma ar maku, bet to nepaņēma, mašīnas atslēgas arī nepaņēma. Paņēma tikai manu somu ar maku," stāstīja Igors.

Igors sprieda, ka zādzības brīdī ar sievu bijuši kādā no divām istabām.

Visticamāk, zagļa radīto troksni noslāpējis televizors. Durvis uzlauzt nevajadzēja, dzīvokļa saimnieks tās nebija aizslēdzis.

"Durvis diemžēl nebija aizslēgtas. Es biju izgājis un atnākot durvis atstāju vaļā. Kāds uzmanīgi sākumā parausta rokturi. Ja durvis atveras, tad uzmanīgi paskatās un, ja neviena koridorā nav, tad paņem mantas un mūk prom," teica Igors.

Dzīvokļa saimnieks stāstīja, ka par šādu shēmu dzirdējis no kaimiņiem. Sākumā garnadzis parausta durvis. Ja tās nav aizslēgtas, tad mēģina dzīvokli apzagt. Taču, ja koridorā sastop saimnieku, tad izliekas, ka sajaucis dzīvokļus.

Policijas informācija liecina, ka svētku laikā, īpaši rudens un ziemas mēnešos, pieaug zādzības no mājokļiem. Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska stāstīja, ka no garnadžiem var izvairīties. Piemēram, dodoties uz svinībām, palūgt kaimiņus dzīvokli pieskatīt vai ierīkojot signalizāciju. Policija saņēmusi iesniegumus arī par tādiem gadījumiem, ar kādu saskāries Igors.

"Liels skaits zādzību no mājokļiem notiek tāpēc, ka saimnieki nav aizslēguši durvis vai aizvēruši logus.

Jāatzīmē, ka saimnieki pieļauj šādu kļūdu, ne vien dodoties prom, bet arī atrodoties mājās. Dažkārt zagļi mēdz pārbaudīt, kuru dzīvokļu durvis nav aizslēgtas un arī šos mājokļus apciemot, kamēr saimnieki guļ vai pavada laiku viesistabā," teica Gžibovska.

Tāpēc vērtīgas mantas nevajadzētu glabāt priekšnamā, kur tās var viegli pamanīt un paņemt. Policija iesaka tās noslēpt drošā vietā.

"Tāpat noteikti vajadzētu padomāt par drošu mantu glabāšanas vietu, ja mājās ir daudz vērtīgu mantu, noteikti vajadzētu iegādāties kvalitatīvu seifu un to atbilstoši piestiprināt. Tas ir jāpiestiprina pie nesošās sienas vai grīdas, jo ar speciālo līmi pielīmētu seifu zagļi noraus ļoti ātri, un arī stiprināt pie neizturīgas reģipša sienas nav tā labākā ideja," piebilda policijas pārstāve.

Igors pēc nepatīkamā incidenta policijā nav vērsies. Viņš sacīja, kāda sieviete atradusi viņa maku ar dokumentiem. Zaglis no tā bija paņēmis tikai naudu, apmēram 80 eiro. Tomēr tagad Igors aicināja būt piesardzīgus arī citus.

"Ziniet, tas nav pirmais gadījums. Es ar kaimiņiem runāju, bieži ir tā, ka kāds rausta durvju rokturus, pārbauda vai tās ir vaļā. Tāpēc durvis ir obligāti jāaizslēdz ar atslēgu vai krampīti. Nevajag koridorā glabāt vērtīgas mantas, naudas makus, mašīnas atslēgas, to visu labāk kaut kur ieslēgt. Jo tā ir burtiski sekunde, kamēr jūs skatāties televizoru vai virtuvē gatavojiet, lai ieietu, paņemtu un aizmuktu," teica Igors.

Savukārt policija aicina rūpēties par savu un sava īpašuma drošību. Bet, ja noziegums noticis, vienmēr vērsties policijā pēc palīdzības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt