Svētku laikā aicina atbildīgi klāt galdu

Pasaules dabas fonds aicina svētku laikā pievērst uzmanību tam, kā atbildīgi klāt galdu. Piemēram, maltītēm izvēlēties tās zivju sugas, kuru populācija nav apdraudēta, vai samazināt kādu konkrētu pārtikas produktu patēriņu, kuru ražošana rada kaitējumu dabai.

Svētku laikā aicina atbildīgi klāt galduSintija Ambote

  Pasaules dabas fonda eksperte Elīna Pekšēna aicina izvēlēties pēc iespējas bioloģiski audzētu un vietējā ražojuma pārtiku.

  "Veids, kā tā tiek audzēta, cik tālu tā transportēta un kā transportēta, nosaka, cik liela ietekme uz vidi ar to ir radīta. Mēs aicinām vairāk gatavot dažādus dārzeņu ēdienus, varbūt izvērtēt, cik daudz gaļas mēs vēlamies. Droši ēdam vietējās saldūdens zivis, karpas, asarus, līdakas - mērķis būtu mazināt spiedienu uz tām populārākajām sugām, ko mēs bieži vien, ejot veikalā, pirmās ņemam, piemēram, lasi vai tunzivis. Vēl viena lieta, kas ir ļoti Ziemassvētkiem atbilstoša - dalīties ar ēdienu. Tas ir tāds ieteikums visa gada garumā, bet Ziemassvētki ir brīnišķīgs laiks, kad ar to sākt. Tas ir arī veids, kā izvairīties no pārtikas atkritumu liekas radīšanas," saka Pekšēna.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti