Dienas ziņas

Skolēnus apmāca par drošību uz ūdens

Dienas ziņas

Drošības pārkāpumi kolektīvajās medībās

Aglonas svētkos bez tirdzniecības un tūrisma

Svētku laikā Aglonas bazilikas tuvumā tirdzniecība būs liegta

Aglonas novada dome sadarbībā ar drošības dienestiem lēmusi, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos 14. un 15. augustā bazilikas tuvumā nenotiks tirdzniecība, tāpat būs liegti vairāki tūrisma pakalpojumi. Lai arī pirms un pēc svētku galvenajām dienām tirgoties drīkstēs, interese par to ir maza, un pagaidām atļaujas nav izsniegtas. Savukārt vietējais tūrisms, salīdzinot ar citiem gadiem, ir kļuvis krietni pieprasītāks.

Jaunākais Aglonas novada domes rīkojums, kas saistīts ar jau nākamnedēļ gaidāmajiem Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem, paredz, ka 14. un 15. augustā Aglonā būs liegta tirdzniecība. Paredzot, ka daļa pilsētas viesu uz svētkiem dosies tikai iepirkties, nolemts izvairīties no drūzmēšanās pie tirgotāju teltīm un tā ievērot visus valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

"No tirgotāju puses interese bija ļoti liela, jo jau no paša jūlija zvanīja un interesējās. Šobrīd intereses par tirgošanu tikai 13. vai 16.augustā tomēr nav, jo arī tirgotāji saprot, ka apmeklētāju skaits 3000 vienā pasākumā, tas ir ļoti maz," pastāstīja Aglonas novada domes izpilddirektore Ineta Poga.

Pagaidām tirdzniecības atļaujas nevienam nav izsniegtas. Aglonas bazilikas teritorijā sastaptie tūristi tomēr uzskata, ka pirmās nepieciešamības produktiem vajadzētu būt pieejamiem tuvāk svētku norises vietai, paši svētkus vēros attālināti.

"Mūs jau televīzija aicina nebraukt visus. Nē, šogad nebrauksim noteikti, bet šeit ir ļoti skaisti, ļoti sakopts, tiešām fantastiska vieta! Apmeklētājiem, teiksim, ūdenim, saldējumam un elementārām uzkodām ir jābūt pieejamām, būs tikai problēmas veikaliem un apmeklētājiem," uzskata tūriste no Mārupes Evita.

Arī tūristes no Siguldas Raisa un Jeļena uzsvēra, ka jāievēro distance un higiēnas prasības.

Šovasar pieaugot tūristu interesei par vietējo tūrismu, palielinājies arī Aglonas apmeklētāju skaits. Pašvaldība pārrobežu projekta gaitā jau otro gadu nodrošina katamarānu, SUP dēļu un ūdens velosipēdu nomu bez maksas un, lai vismaz svētkos mazinātu cilvēku plūsmu, arī šis pakalpojums 14. un 15. augustā nebūs pieejams. Domes lēmumu atpūtas centrā vērtē atzinīgi.

"Domāju, ka pareizs.  Kaut kur jūnija vidū tas trakums arī sākās, kā es to saucu – par mazo Spāniju, jo uz Spāniju laikam tikt ir kā ir, bet te ir dienā pa 200-300 apmeklētājiem, kas ne tikai izmanto inventāru, bet arī vienkārši peldas," norādīja Aglonas Atraktīvās atpūtas centra atbildīgais Andris Kurmis.

Svētku norises laikā pašvaldība mudina arī vietējos uzņēmējus būt atbildīgiem un laikus izvērtēt telpu platību un cilvēku skaitu, kas tajās var uzturēties vienlaicīgi.

"Policijas pārstāvji solīja, ka brauks uz visiem mūsu 15 uzņēmumiem, kas šeit ir, kas tādā vai citādā veidā svētkos tomēr darbosies un sniegs informāciju, un arī palīdzēs. Varbūt, ka patiešām varam lūgties arī attālināti, jo, teiksim, baznīcas pārstāvji solīja, ka gan citās baznīcās, gan arī televīzijā šis pakalpojums būs pieejams. Paldies Dievam, mūsu novads ir vesels un mēs arī gribētu, lai pēc 15. augusta tas paliek tāds pats," piebilda Aglonas novada domes izpilddirektore Ineta Poga.

Lai mazinātu pulcēšanos arī pašas bazilikas teritorijā, svētku dalībnieki līdz ar ieejas kartēm aicināti līdzi ņemt arī sveces, nevis iegādāties tās pēdējā brīdī Aglonā vai veikalos pa ceļam.

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā Latvijā vērojams reģistrēto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums. Reaģējot uz saslimstības pieaugumu, valdība nolēma atjaunot dažus ierobežojumus kafejnīcām, un saīsināt kafejnīcu un restorānu darbības laiku.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No augusta pasākumos ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Šogad Covid-19 dēļ Aglonas svētki tiks rīkoti, ievērojot īpašus drošības noteikumus. Dalība svētkos būs iespējama tikai ar speciāliem ielūgumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt