Svētku brīvdienās mediķi turpina darbu slimnīcās, kur Covid-19 dēļ trūkst darbaroku

Garo svētku brīvdienu laikā mediķi turpina darbu slimnīcās, kur Covid-19  izplatības dēļ pieaudzis darbaroku trūkums. Latvijas Radio aptaujātie mediķi atzīst, ka īpašas svētku sajūtas šajā gadā neesot, taču lielākais atbalsts ārstiem patlaban ir ierobežojumu ievērošana no sabiedrības puses, jo netrūkst gadījumu, kad kā Covid-19 pozitīvas tiek stacionētas pat ģimenes.  

Gaiļezera slimnīcas galvenā ārste Linda Peiča svētkus pavada darbā, gluži kā daudzi kolēģi. Lai arī mediķiem vienmēr ir dežūru grafiks, tomēr šajā gadā personālam iezīmētas papildu darba dienas gan Ziemassvētku, gan Jaungada svētku periodā darbaroku trūkuma dēļ.

Svētku brīvdienās mediķi turpina darbu slimnīcās, kur Covid-19 dēļ trūkst darbaroku
00:00 / 02:45
Lejuplādēt

“Mūsu stacionārā pacientu skaits ir mazāks nekā citos gados, bet specifiskāks. Darbaroku nav, un kolēģi slimo. Bet ienākošie pacienti nav tikai pa vienam, ir pat ģimenes. Ir svarīgi, ka mēs katrs apzināmies, ka esams atbildīgi par to, kas notiks tālāk,” sacīja ārste. 

Arī Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsta palīgam Robertam Trencim 24. decembrī ir dežūra, un mediķis stāstīja, ka jau agrās rīta stundās nodaļās parādās dažādi pacienti, tostarp arī Covid-19  pozitīvi gadījumi.

Daudzi mediķi paši slimo vai atrodas karantīnā, tāpēc citiem jāņem papildu dežūras un ir uztraukums par kolēģiem, “negribas, lai viņi galīgi nomokās”, atzina Trencis. ”Svētku sajūta darbā nav nekāda,” viņš piebilda.

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska norādīja, ka trešdaļa asociācijas biedru piekrituši strādāt arī svētku dienās.

Daļa ārstu konsultē pacientus attālināti, bet ir arī ārsti, kas dienā strādās pāris stundas arī kontaktkonsultācijās.

“Šis ir izņēmuma gads, un mēs, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, sarunājāmies ar Nacionālo veselības dienestu, un zinot, cik liela slodze ir kolēģiem stacionāros un mums arī ir liela psiholoģiski slodze, pieņemot pacientus gan attālināti gan klātienē, taču mēs saprotam šo situāciju valstī un piekritām, ka tie ģimenes ārsti, kuri ir brīvprātīgi ar mieru sniegt šāda veida konsultācijas brīvdienās, tad viņi to darīs,” sacīja Kozlovska.

Par kādām hroniskām kaitēm vai iespējamiem Covid-19  simptomiem arī garo svētku brīvdienu laikā iespējams vērsties pa ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni – 66016001.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt