Dienas ziņas

Latgales pašvaldību vadītāji spriež par valsts apdraudējumu

Dienas ziņas

Pedagogi gatavojas protestiem

Latvija svin 96. dzimšanas dienu

Svētkos - vienoti un lepni par piederību Latvijai

Cilvēks gan kā Latvijas veiksmes stāsta veidotājs, gan valsts drošības garantija un nākotnes kaldinātājs - ne tikai ekumēniskajā dievkalpojumā Doma baznīcā svētku dienas sākumā, bet vairākkārt arī politiķu uzrunās Latvijas 96. dzimšanas dienā biežāk nekā citus gadus tika uzsvērts, ka mūsu valsti veido tās iedzīvotāji. Turklāt aizvadītais gads gan ārpolitisku, gan iekšēju notikumu un pārmaiņu dēļ Latvijai un tās cilvēkiem bijis pavērsiena gads. Paši Rīgas ielās uzrunātie gan atzīst - politiķus aizvien varētu gribēt labākus, bet par savu artavu Latvijai teic, ka nav pametuši šo zemi un godprātīgi audzina nākamo paaudzi.

Tradicionāli 18. novembra svētku rīts sākās ar ekumēnisku dievkalpojumu Doma baznīcā. Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags uzrunā aicināja domāt, kas izveidojis šodienas Latviju, kuras pieredzi pasaulē sauc par veiksmes stāstu. Taču parasti aiz vārdiem «veiksmīgs cilvēks» mēs iedomājamies kaut ko citu, sacīja Vanags. Turklāt arī pārlieka ieciklēšanās uz personisko veiksmi dzen mūs galējībās, radot eliti bez sirdsapziņas un spējas iejusties citu stāvoklī.

Citējot ekologu un rakstnieku Deividu Orru, arhibīskaps Vanags uzsvēra, ka planētai izmisīgi vajadzīgi miera nesēji, dziedinātāji, restauratori, stāstnieki un mīlētāji – cilvēki ar morāli, kas gatavi iesaistīties, lai darītu pasauli dzīvu un humānu. Vairāk nekā jebkad iepriekš Latvijai nepieciešami vienoti cilvēki ar piederības sajūtu savai valstij, teica Vanags.

Vienoti un lepni par piederību Latvijai. Tādi ir Rīgas ielās šodien uzrunātie cilvēki: rīdzinieks Jānis Ašaks ar sievu Jūliju un bērniem Normundu un Sofiju līdzīgi kā citi uzskata - Latvija savos svētkos var lepoties ar palikušajiem. Ceturto gadu nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, vērot parādi un citus svētku pasākumus no Cēsim brauc Sanda ar astoņgadīgo Emīlu. Ar sarkanbaltsarkanu adītu šalli ap kaklu Nacionālo bruņoto spēku parādi no skatītāju pozīcijām šodien vēroja profesionālā dienesta kareivis Aivis Marhels no Iecavas.

Par valsts drošības jautājumu Saeimas svinīgajā sēdē spīkere Ināra Mūrniece dēvēja nabadzību, kas apdraud demokrātiju un rada riskus pašai Latvijas valstij. Pēc viņas teiktā, sociālā nevienlīdzība Latvijā sasniegusi kritiskus mērogus, un līdz Latvijas simtgadei tā ir būtiski jāsamazina.

Valsts svētku turpinājumā pulksten pusastoņos pie Brīvības pieminekļa sāksies svinīgs pasākums, kam sekos Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzruna. Pulksten deviņos 11. novembra krastmalā ikviens aicināts kopīgi dziedāt himnu un vērot svētku uguņošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt